۲۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۷
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84227069
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

چهارمین واکسن کرونا در پاکستان مجوز گرفت

اسلام‌آباد- ایرنا- دولت اسلام آباد مجوز استفاده اضطراری از واکسن کرونای "کانسینو" به عنوان دومین واکسن تولیدی چین و چهارمین واکسن با میزان اثربخشی بالا در پاکستان را صادر کرد.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، سرپرست وزارت بهداشت و دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان روز جمعه به رسانه‌ها گفت: اداره تنظیم مقررات دارویی این کشور مجوز استفاده از واکسن کانسینو به عنوان دومین واکسن چینی کرونا پس از سینوفارم را صادر کرد.

مقامات بهداشتی در پاکستان اعلام کردند که میزان اثر بخشی واکسن‌های تایید شده در این کشور ۷۴.۸ درصد مرتبط با موارد علامت دار مبتلا به کرونا و ۱۰۰ درصد در کاهش تشدید این بیماری بوده است.

گفتنی است، طرح واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در پاکستان از ۱۴ بهمن امسال با ورود اولین محموله واکسن کرونا از چین، در اسلام‌آباد آغاز شد.

وزارت بهداشت پاکستان پیش‌تر مجوز استفاده اضطراری از سه واکسن خارجی ساخت دانشگاه «آکسفورد» انگلیس و شرکت داروسازی بریتانیایی - سوئدی «آسترازنکا»، واکسن «سینوفارم» چین و «اسپوتنیک وی» روسی کرونا را صادر کرد.

بنابر اعلام ستاد ملی مدیریت عملیات مبارزه با کرونا در پاکستان، در اولین مرحله واکسیناسیون علیه کرونا، اولویت دریافت واکسن با ماموران سلامت و فعالان حاضر در خط مقدم مبارزه با ویروس کووید-۱۹ شامل ۴۰۰ هزار نفر، است.

در مراحل بعدی شهروندان بین ۶۰ و ۶۵ سال و سپس به سنین ۱۸ سال به بالا واکسن کرونا تزریق خواهد شد.

دولت پاکستان اوایل ماه جاری از تایید سفارش این کشور توسط برنامه کواکس برای تامین بیش از ۱۷ میلیون دوز واکسن «آسترازنکا» به منظور مقابله با کرونا در پاکستان خبر داد.

از زمان شیوع کرونا در پاکستان (هفتم اسفند ۹۸) تاکنون ۱۲ هزار و ۲۱۸ نفر از مبتلایان جان سپردند. همچنین ۵۶۰ هزار و ۳۶۳ نفر در این کشور تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار جهان