هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس پایان یافت

گنبدکاووس - ایرنا - روز سوم و پایانی هفته دوازدهم مسابقات کورس اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت ۵۰ راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور به مسافت هزار و ۱۲۰۰ متر با حضور وزیر ورزش و جوانان عصر امروز جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

در دور اول روز سوم و پایانی هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس، اسب‌های بیش از سه سال نژاد ترکمن کلاس پنج به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب "گزل شاد" زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های "جانی بیگ سیاه" و "یاشار سه" به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم که به مسافت هزار متر ویژه اسب‌های بیش از چهار سال نژاد دوخون کلاس ۶ برگزار شد، اسب "رد لاین" اول شد و اسب‌های "ماه سروین" و "مسافر" به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های بیش از چهار سال نژاد تروبرد کلاس ۶ و به مسافت هزار متر برگزار شد که در پایان اسب "بای بای بوی" با پیشی گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های "سانچی" و "پرنسس هج" به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در دور چهارم روز سوم و پایانی هفته دوازدهم مسابقات سوارکاری گنبدکاووس نیز که به مسافت هزار متر و ویژه اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون کلاس پنج برگزار شد، اسب "یلدا ناز" سریع‌تر از خط پایان گذشت و در جایگاه نخست قرار گرفت و اسب‌های "شاه پری" و "آل بندر" به ترتیب مقام‌ دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم این مسابقات اسب‌های بیش از چهار سال نژاد تروبرد کلاس چهار به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب "پیکوهاس" اول شد و اسب‌های "فیوری" و "سرخ دل" به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور ششم روز سوم و پایانی مسابقات هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس میان اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون کلاس سه به مسافت هزار متر برگزار شد که اسب "اورانیوم" زودتر از بقیه به خط پایان رسید و اسب‌های "ولوت" و "آل بیوتی" به ترتیب دوم و سوم شدند.

برگزار کنندگان روز سوم هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس یک میلیارد و ۱۶۹ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا سوم پرداخت کردند.

هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس، جام شهید سردار حاج قاسم سلیمانی که به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب از چهارشنبه ۲۲ بهمن آغاز شده بود، امروز جمعه پایان یافت.

این مسابقات بخاطر محدودیت ناشی از کرونا بدون تماشاگر برگزار می شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها