عادی انگاری کرونا در شرایط فعلی خطرناک است

اردبیل-ایرنا- استاندار اردبیل گفت:عادی انگاری کرونا و بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سوی شهروندان در شرایط فعلی بسیار خطرناک است.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز جمعه در جلسه کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد کرونای استان اردبیل اظهار کرد: با عادی انگاری و کم توجهی به وضعیت شیوع ویروس کرونا احتمال ورود به پیک چهارم زیاد است و برای این شرایط شهرداران  و دهیاران  به تبلیغ نحوه عمل به دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام کنند.

وی افزود: در حال حاضر مدیریت کرونا به وضعیت مناسب نزدیک شده اما استان نباید با کم توجهی به وضعیت قرمز برگردد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه قرارگاه شهید سلیمانی و بسیجیان ۹۷ درصد جمعیت استان را غربال کرده اند، اظهار کرد: ۹۷ درصد از جمعیت استان  با مشارکت نیروهای بسیج و عوامل بهداشتی ، درمانی غربالگری کرونا شده و در این مدت۲۰ هزار مورد پیگیری تلفنی نیز در خصوص آگاهی بخشی به افراد پرخطر انجام گرفته است.

وی ادامه داد: مردم فهیم استان در همه حال با مسئولان همکاری می‌کنند و باید پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها بخوبی برای مردم اطلاع‌رسانی شود.

بهنامجو تشریح کرد: اگر برای مردم خوب اطلاع رسانی شود بطور یقین این قشر برای پیشگیری از مبتلا به کرونا و حفظ جان عزیزان خود با ستاد مقابله با کرونا همکاری خواهند کرد.

او اضافه کرد: با تبلیغات به‌موقع در تلویزیون شهری در سطح شهر، بنرهای نصب شده، صدا و سیما، رسانه‌های مکتوب و شبکه‌های اجتماعی می توانیم جلوی بیشتر خسارات ناشی از این ویروس منحوس را بگیریم.

استاندار اردبیل گفت: در آستانه عید نوروز حضور مردم در بازار برای خرید افزایش می‌یابد و در این ایام محدودیت‌ها و دستورالعمل‌های جدید کرونا در سطح شهر اطلاع رسانی می‌شود.

وی اضافه کرد:  حدود ۱۵۴ نفر در تخت‌های ویژه کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند و باید تمام تلاش خود را بکار گیریم که این میزان نه تنها افزایش نیابد بلکه تا عید نوروز کاهش پیدا کند .

او ادامه داد: مردم و مسئولان با رعایت تمام اصول بهداشتی و دستورالعمل‌ها تا پایان این ویروس تحمل کنند تا شاهد محدودیت شدید در بازار خرید و مراکز اقتصادی نشویم و از مردم انتظار داریم تا موقعیت سفید و تزریق واکسن کرونا ستاد مقابله با کرونا و کادر درمان را حمایت کنند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون استان اردبیل در زمینه شیوع کرونا در وضعیت آبی قرار دارد و ۹ شهرستان بیله‌سوار، سرعین، اصلاندوز، کوثر، نیر، نمین، انگوت، گرمی و پارس‌آباد در وضعیت آبی (وضعیتی بین سفید و زرد) و سه شهرستان اردبیل، خلخال و مشگین‌شهر در این استان در وضعیت زرد قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =