پیام رهبری به پوتین نقشه راه ارتباط تهران با مسکو است

کاشان - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: پیام رهبر معظم انقلاب به ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه نقشه راه، نگاه به شرق و سیاست، راهبرد و راهکارهای مهم ارتباط تهران با مسکو است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه کاشان در مصلای بقیه‌الاعظم (عج) این شهر افزود: سفر رییس قوه مقننه به مسکو مهم و مهمتر از آن، پیام رهبر معظم انقلاب برای پوتین رییس جمهوری روسیه بود.

وی ادامه داد: پیام رهبر فرزانه انقلاب حاوی این مطلب بود که جمهوری اسلامی ایران باید با برخی کشورهای غیر از جهان غرب و اروپا ارتباط دوستانه داشته باشد.

آیت‌الله سلیمانی اظهار داشت: در نگاه به شرق اهتمام به تحقق ارتباطات چند جانبه با کشورهای قدرتمند جهان و دکترین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است که در پیام رهبر معظم انقلاب برجسته و به چشم‌ می‌آید.

وی این دکترین چند جانبه‌گرایی را یک راهبردی برای جلوگیری از نگاه افراطی غرب به جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: غرب تا توانست در راه انقلاب سنگ‌اندازی کرد و با بدعهدی و پیمان‌شکنی، تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه را بر ایران تحمیل کرد.

خطیب جمعه کاشان اظهار داشت: ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه نیز در مقام تشکر برآمد و درصدد پاسخگویی قرار گرفت که البته پاسخگویی آنها اقدام آسانی نیست.

وی یادآور شد: پیشتر وقتی امام خمینی (ره) به روسیه پیام داده بودند، بیش از ۴۰ روز طول کشید تا متفکران آنها بتوانند جوابی درخور پیام ایشان تهیه و ارسال کنند، چرا این پیام‌ها از عرفان خاصی برخوردار است.

آیت‌الله سلیمانی با قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی خودرویی و موتوری یوم‌الله ۲۲ بهمن گفت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا هر آنچه در توان داشت برای جلوگیری از پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران به ‌کار گرفت اما به فرموده امام راحل نتوانست هیچ غلطی بکند.

خطیب نماز جمعه کاشان، اختلاف‌ها بین امت اسلامی، جنگ تحمیلی عراق، آشوب‌های داخلی، ساماندهی گروه‌های شرور، ایجاد گروهک‌های القاعده و داعش، ممانعت از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه علیه ایران را بخشی از توطئه‌های آمریکا با هدف ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی برشمرد.

وی در بخش دیگری، نگاه حضرت امام خمینی (ره ) به انقلاب را بسیار زیبا دانست و گفت: این نگاه فقط به داخل ایران و جهان اسلام محدود نبود بلکه به گستره مستضعفان جهان معطوف بود.

به گفته وی، امام راحل، انقلاب اسلامی را برای مقاومت در لبنان، سوریه و فلسطین و بیداری اسلامی در کشورهای یمن، مصر و لیبی نیز پی‌ریزی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها