وزیر ورزش: تعداد سمن‌های حوزه جوانان در ۷.۵ سال اخیر ۴۰ برابر شد

گرگان - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان با یادآوری این که در ابتدای دولت یازدهم ۸۰ سازمان مردم نهاد حوزه جوانان در کشور وجود داشت گفت: اکنون و پس از ۷.۵ سال این تعداد به سه هزار و ۲۰۰ سمن افزایش یافته است.

مسعود سلطانی‌فر عصر امروز جمعه در دیدار با اعضای مجمع جوانان و تعدادی از روسای هیات‌های ورزشی گلستان در سرسرای استانداری اظهار داشت: افزایش این سمن ها نشان دهنده توجه ویژه دولت و وزارت ورزش و جوانان به حوزه جوانان است.

وی با بیان این که سمن‌ها حلقه ارتباطی بین مردم و حاکمیت هستند و می‌توانند ایده، نظر و انتقادات خود را با مسوولان در میان بگذارند، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دلایل توجه وزارت ورزش و جوانان به سمن ها فعالیت برخی از این سازمان های مردم نهاد در مسیر تربیت مدیران عالی رتبه برای تصدی‌گری و مسوولیت های مهم کشوری است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: از آنجایی که بودجه و اعتبارات وزارتخانه جوابگوی نیاز سمن‌ها و هیات‌های ورزشی نیست، بهتر است صنایع و فعالان بخش اقتصادی برای حفظ نقش خود در جامعه از تیم‌ها و سمن‌های مردمی حمایت کنند.

سلطانی‌فر به اعتبارات فدراسیون های ورزشی اشاره کرد و گفت: علیرغم اینکه ۵۰ فدراسیون ورزشی سالانه به طور متوسط ۳۰ میلیارد ریال اعتبار دارند؛ برنامه‌های فدراسیون ها به طور کامل اجرا نمی شود و بر همین اساس معتقدیم قانون اعتبارات فدراسیون‌های ورزشی نیازمند اصلاح اساسی است.

وی در این جلسه قول پیگیری مطالبات و بررسی مشکلات جوانان گلستان، موضوعات مربوط به سوارکاری، احداث سالن ۶ هزار نفری گرگان و اتمام ساخت ساختمان اداره کل ورزش و جوانان را ارائه داد.

هادی حق شناس استاندار گلستان نیز در این جلسه گفت: باوجود تاثیر کرونا همانطور که سال گذشته نرخ بیکاری استان تک رقمی شد، امسال در شرایط کرونایی نیز شاهد تک رقمی شدن نرخ بیکاری گلستان بودیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha