رزمایش پیامبر اعظم با اجرای موفق رزم گسترده شبانه پایان یافت

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از پایان مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم ۱۶ با اجرای موفق رزم گسترده شبانه یگان‌های مختلف نیروی زمینی سپاه خبر داد.

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی سپاه، سردار سرتیپ پاسدار «محمد پاکپور» با اعلام پایان رزمایش پیامبر اعظم ۱۶، رزم شبانه را از پیچیده ترین عملیات‌ها توصیف کرد و افزود: در گذشته رزمایش شبانه به صورت تک رسته‌ای و به صورت محدود برگزار می‌شد؛ اما در رزمایش پیامبر اعظم ۱۶ نیروی زمینی سپاه برای نخستین بار شاهد اجرای رزم شبانه با حجم گسترده آتش و عملیات ترکیبی رسته‌ها بود.

فرمانده نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: در این رزمایش تمامی واحدها و یگان‌های شرکت کننده به تجهیزات رزم در شب تجهیز شده بودند و به خوبی توانستند اهداف رزمایش را محقق کنند.

سردار پاکپور از اجرای دقیق و موفق آتش بالگردهای تهاجمی هوانیروز سپاه در مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم ۱۶ خبر داد و گفت: تجهیز ادوات رزمی به تجهیزات رزم شبانه به همت تلاشگران جهاد خودکفایی نزسا و صنعت دفاعی کشور صورت گرفت و یگان‌های رزمی این نیرو با بهره گیری از این تجهیزات توانستند به بهترین شکل به اجرای ماموریت مطابق با سناریوی رزمایش بپردازند.

به گزارش ایرنا مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم ۱۶ نیروی زمینی سپاه که از صبح روز گذشته - پنجشنبه - در منطقه عمومی جنوب غرب کشور آغاز شده بود، در نخستین ساعات بامداد امروز (جمعه) با اجرای عملیات رزم گسترده شبانه و به کارگیری تاکتیک‌های ترکیبی یگانهای تکاور، زرهی، توپخانه، پهپاد و بالگردهای تهاجمی هوانیروز پایان یافت.

این رزمایش با محوریت قرارگاه منطقه‌ای کربلا با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان، مسوولان و کارشناسان قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا، ستادکل نیروهای مسلح و سپاه برگزار شد.
پس از انجام مراحل مقدماتی و جابجایی و استقرار یگان‌ها و تجهیزات،  تمرین پاسگاه فرماندهی و بازی‌جنگ، اجرای عملیات‌های سد رخنه، هلی برن و ضد های برن و آتش‌های توپخانه و ادوات در مرحله نخست رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۶ اجرا شد.
اتخاذ رویکرد آفندی بر اساس دکترین جدید سپاه مبنی بر استراتژی دفاعی متکی بر عملیات تهاجمی، اجرای عملیات دفع رخنه به صورت ترکیبی از نیروهای زرهی و پیاده در شب و اجرای عملیات تهاجم شبانه هوانیروز از ویژگی‌های برجسته رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۶ نیروی زمینی سپاه به شمار می‌روند.

یگان‌های برگزیده تکاور، زرهی، موشکی، پهپاد و جنگال نیروی زمینی سپاه و هوانیروز سپاه در رزمایش پیامبر اعظم ۱۶ به اجرای ماموریت براساس سناریوی رزمایش پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha