۲۷ نفر دیگر در خراسان جنوبی به کرونا مبتلا شدند

بیرجند - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۲۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان خراسان جنوبی شناسایی شدند که از این تعداد ۱۲ نفر در شهرستان بیرجند بوده است.

کامبیز مهدی‌زاده روز جمعه درباره آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در خراسان جنوبی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که منجر به شناسایی ۲۷ بیمار جدید شده است.

وی افزود: ۲ نفر از این بیماران کرونایی در بیمارستان بستری هستند و ۲۵ بیمار از طریق نمونه‌گیری سرپایی شناسایی شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از بیماران شناسایی شده ۱۲ مورد شهرستان بیرجند، ۱۱ مورد شهرستان طبس، ۲ مورد شهرستان قاینات، یک مورد شهرستان درمیان و یک مورد شهرستان خوسف بوده و در سایر شهرستان‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته موردی از ابتلا به کرونا گزارش نشده است.

وی بیان کرد: متاسفانه در شبانه‌روز گذشته با ثبت ۲ مورد فوت جدید بر اثر کرونا، تعداد فوتی‌های این بیماری در خراسان جنوبی به ۷۴۸ نفر رسید.

مهدی‌زاده افزود: در حال حاضر ۱۲۶ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که آزمایش کرونای ۳۲ نفر مثبت شده است.

وی گفت: از این تعداد ۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال عمومی ۲ نفر وخیم است.

اولین مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در خراسان جنوبی اوایل اسفند ۹۸ در پی همه‌گیری جهانی ویروس کرونا اعلام شد و پس از گذر خیزهای اول و دوم بیماری در فروردین و تیر امسال، روند بیماری بار دیگر در مهر امسال صعودی شد که این روند تا آبان ادامه یافت و از آذر ماه نزولی شد.

براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع کرونا در خراسان جنوبی از روز شنبه ۲۵ بهمن، چهار شهرستان این استان در وضعیت زرد (متوسط خطر) و هفت شهرستان در وضعیت آبی (کم خطر) قرار دارند که نسبت به شرایط قبلی یک شهرستان زرد اضافه شده است.

شهرستان‌های بیرجند، قاینات، زیرکوه و فردوس در وضعیت زرد و شهرستان‌های سربیشه، درمیان، نهبندان، خوسف، سرایان، بشرویه و طبس، آبی رنگ هستند.

بنابر اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، واکسیناسیون کرونا از اوایل هفته آینده در استان خراسان جنوبی با اولویت کادر بخش‌های مراقبت ویژه آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها