نساجی – گل‌گهر؛ رویای پایان خوش نیم‌فصل در وطنی

ساری – ایرنا – تیم فوتبال نساجی مازندران بعد از ظهر فردا شنبه در آخرین دیدار نیم‌فصل نخست لیگ بیستم باید در شرایطی مقابل گل‌گهر سیرجان قرار بگیرد که تغییرات قابل توجهی توسط جلالی در نساجی رقم خورده و هواداران امیدوارند تیم‌شان پس از هفته‌ها ناکامی نیم‌فصل را با برد تمام کند.

به گزارش ایرنا، مسابقه پایانی نساجی در نیم‌فصل نخست لیگ بیستم که از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه شنبه ۲۵ بهمن در استادیوم شهید وطنی قائمشهر برگزار می‌شود، از اهمیت خاصی برای هر دو تیم برخوردار است. این تقابل حساس می‌تواند با توجه به تغییرات ایجاد شده در نساجی توسط مجید جلالی، امیدواری‌های ایجاد شده برای هواداران پس از دیدار نساجی مقابل استقلال و ارائه بازی خوب توسط این تیم را برای نیم‌فصل دوم بیشتر کند ، ضمن این که پایان دادن نیم‌فصل نخست با یک برد پس از ۱۰ هفته ناکامی، اندکی از تلخی‌های ایجاد شده برای هواداران نساجی طی سه ماه اخیر کم می‌کند.

حریف فردای نساجی که تیم سابق جلالی محسوب می شود در حال حاضر در رده ششم جدول لیگ نشسته است و با توجه به این که نسبت به سایر تیم‌ها یک بازی کمتر دارد ، امیدوار است با کسب این برد زمینه را برای قرار گرفتن روی پله‌های بالاتر در پایان نیم‌فصل نخست و پس از انجام بازی معوقه با پرسپولیس فراهم کند.

تقابل باسابقه‌ترین‌های لیگ

گل‌گهر سیرجان که دومین فصل حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کند، سابقه پیروزی مقابل نساجی در لیگ آزادگان را دارد، اما طی یک فصل حضورش در لیگ برتر یک تساوی و یک شکست مقابل نساجی داشت. این تیم از هفته هفتم تا پایان فصل قبل با هدایت مجید جلالی که اکنون سرمربیگری نساجی را بر عهده دارد در لیگ حضور داشت و فصل پرفراز و نشیبی را با جلالی پشت سر گذاشت. در نهایت هم با قرار گرفتن در پله دهم فصل نوزدهم را به پایان رساند.

 مدیران این تیم اما برای فصل دوم حضور گل‌گهر در لیگ برتر تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده اند و با جذب پرافتخارترین سرمربی لیگ برتر یعنی امیرقلعه‌نویی به جای باسابقه‌ترین سرمربی لیگ برتر –مجید جلالی- و به خدمت گرفتن برخی بازیکنان شاخص تصمیم گرفتند این بار حضور قدرتمندتری در لیگ داشته باشند و برای کسب سهمیه برنامه‌ریزی کنند.

این تیم سیرجانی در حال حاضر با ۱۹ امتیاز از ۱۳ بازی و به خاطر تفاضل گل بهترش نسبت به آلومینیوم اراک، تراکتور و مس رفسنجان که همگی با ۱۴ بازی ۱۹ امتیازی هستند در رتبه ششم جدول رده‌بندی قرار دارد و در صورت برد مقابل نساجی بحران‌زده، می‌تواند با توجه به یک بازی عقب مانده زمینه را برای رسیدن به رتبه‌های بالاتر در جدول هم فراهم کند.

قلعه‌نویی در بازی فردا مقابل نساجی به دنبال کسب پیروزی است تا نتایج ضعیف هفته‌های اخیر را جبران کند. این تیم در ۹ هفته اخیر فقط دو برد به دست آورد و از هفت بازی دیگر سه تساوی و چهار شکست را در کارنامه ثبت کرد. یعنی از ۲۷ امتیاز ممکن فقط ۹ امتیاز به دست آورد که برای تیم‌های قلعه‌نویی عملکرد ضعیفی محسوب می‌شود.

ماشین گلزنی گل‌گهر

البته این عملکرد ضعیف نمی‌تواند برای نساجی که طی هفته‌های اخیر از قعرنشین‌های جدول هم شکست خورد امیدوارکننده باشد. چرا که تیم قلعه‌نویی تا اینجای کار با ۱۶ گل زده، بعد از سپاهان و استقلال سومین خط حمله لیگ را در اختیار دارد که بخش مهمی از این آمار توسط یک مهاجم خطرناک ثبت شده است. گادوین منشا مهاجم خطرناک و گلزن گل‌گهر در ۱۳ بازی اخیر ۹ گل وارد دروازه حریفان کرده و پس از سجاد شهباززاده از سپاهان در رتبه دوم گلزنان لیگ بیستم قرار دارد.

 گل‌گهر دو بازیکن گل‌ساز هم در اختیار دارد که پاس ۶ گل این تیم در فصل جاری توسط آن‌ها داده شد. رضا زنده‌روح و بهنام برزای هر کدام با سه پاس گل پس از کریم اسلامی از نساجی که با چهار پاس گل صدرنشین پاسورهای برتر لیگ بیستم است، در رتبه دوم این جدول قرار دارند.

 نکته مهم‌تر و دشوار گلزنی به گل‌گهر در این دیدار برای نساجی هم می‌تواند حضور دروازه‌بان فصل قبل این تیم در دروازه گل‌گهر باشد. علیرضا حقیقی که فصل قبل حضور اثرگذاری در دروازه نساجی داشت و پس از سال‌ها غیبت در فوتبال ایران دوباره با نساجی به فوتبال ایران برگشت، قرار است فردا در مقابل تیم سابق خود قرار بگیرد. او هم تجربه کافی برای حفاظت از دروازه خود را دارد و هم با شرایط زمین و استادیوم وطنی به خوبی آشناست. میلاد زکی‌پور مدافع نوشهری، سعید صادقی هافبک ساروی گل‌گهر و سید محسن کریمی هافبک ساروی هم مازندرانی‌های گل‌گهر سیرجان هستند. البته کریمی به دلیل مصدومیت امکان بازی در مقابل نساجی را ندارد.

نساجی - گل‌گهر سیرجان / هفته شانزدهم لیگ نوزدهم / استادیوم شهید وطنی قائمشهر

تزریق امید و انگیزه به نساجی

البته نساجی هم برای دیدار با گل‌گهر سیرجان تیم دست و پا بسته‌ای نیست. پس از شکست نساجی مقابل ذوب‌آهن در قائمشهر و آغاز تغییرات جدی توسط مجید جلالی، این تیم با تغییرات عملکردی مشهودی مقابل استقلال ظاهر شد و نشان داد که این بار تغییر به معنای واقعی در تیم رقم خورده است. نساجی هرچند که دیدار مقابل استقلال را در دقایق پایانی با یک شوت از پشت محوطه جریمه واگذار کرد، اما بازی منسجمی داشت و بویژه در خط دفاع خوب ظاهر شد.

جلالی در نخستین گام خود پس از ایجاد تغییرات در نساجی توانست سازمان دفاعی این تیم را ساماندهی کند و احتمالا برای این دیدار علاوه بر تثبیت موقعیت خط دفاع، تدابیر جدیدی در رساندن توپ به دروازه حریف مد نظر قرار می‌دهد. تصمیم جلالی برای جذب چند بازیکن جوان از تیم امیدهای نساجی هم سبب تزریق انگیزه به تیم شد و هم توانست یک شوک مثبت به تیم وارد کند.

اعتماد جلالی به دروازه‌بان جوان و مازندرانی نساجی یعنی حسین خطیر که برای نخستین بار در لیگ برتر به میدان می‌رفت و بازی دادن به چند بازیکن جوان که از امیدها به بزرگسالان دعوت شدند، نشان داد نساجی می‌تواند روی بازیکن‌های جوان خود حساب ویژه‌ای باز کند.

با این حال نساجی به دلیل کسب نتایج بسیار ضعیف در ۱۰ هفته اخیر تحت فشار است و همین فشار روحی در زمین تمرکز بازیکنان بویژه در موقعیت‌های گلزنی را کاهش می‌دهد. به این موضوع باید مصدومیت محمدمهدی نظری بازیکن مؤثر نساجی و محمود قائدرحمتی را هم اضافه کرد که بنا به اعلام کادر پزشکی باشگاه تا پایان فصل امکان حضور در زمین را نخواهد داشت.

گل‌گهر، سکوی خروج از بحران

دیدار فردای نساجی و گل‌گهر با در نظر گرفتن تمام شرایط فنی و روحی دو تیم می‌تواند مانند دیدار هفته نخست نیم‌فصل دوم لیگ نوزدهم، ایستگاه خروج نساجی از سه ماه ناکامی باشد. نساجی که در نیم‌فصل نخست لیگ نوزدهم با هدایت محمدرضا مهاجری هفته‌ها بود نتیجه نمی‌گرفت، پس از حدود ۱۰۰ روز نبردن در مسابقات لیگ برتر، ۲۹ آذر ۱۳۹۸ در استادیوم وطنی قائمشهر موفق شد گل‌گهر را که توسط مجید جلالی هدایت می‌شد با یک گل شکست دهد و از فشار روحی ناشی از هفته‌ها نبردن خارج شود. حالا نیز شرایط تقریبا مشابه سال قبل است. با این تفاوت که مجید جلالی این بار روی نیمکت نساجی نشسته و امیدوار است با تدابیر فنی جدید خود بتواند از تیم سابقش سه امتیاز بگیرد و نساجی را با کسب یک برد به فصل نقل و انتقالات برساند.

نساجی در این مسابقه فرصت خوبی دارد تا با توجه به برکناری رحمان رضایی سرمربی نوری ذوب‌آهن و بدون مربی بودن این تیم اصفهانی در این هفته مقابل مس رفسنجان و احتمال نتیجه نگرفتنش، با کسب یک برد دوباره به رتبه چهاردهم برگردد و فصل را هم با یک برد امیدبخش تمام کند.

دیدار نساجی و گل‌گهر سیرجان را علی بای قضاوت می‌کند و علی میرزابیگی، رضا حیدری و میلاد قاسمی کمک‌های او در این مسابقه هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها