تبعیت از فرامین رهبری و اتحاد ملی رمز مقابله با توطئه‌های دشمنان است

زنجان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: تبعیت از فرامین رهبری، اتحاد و همبستگی آحاد مردم و مسوولان رمز مقابله با توطئه‌های گوناگون دشمنان است که در این خصوص باید هوشیار بود.

حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه شهر زنجان با اشاره به سخنان روز یکشنبه ۱۹ بهمن رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از فرماندهان نیروی هوایی ارتش افزود: محمدرضا شاه و طرفدارانش در سال ۵۷ برای حفظ سلطنت به ۲ نیروی ارتش شاهنشانی و ساواک جهنمی اعتماد فراوانی داشتند.

وی اضافه کرد: آنان با ورود به مردم خیابان ها مقابله کردند و هر چه زمان گذشت مردم از اهداف خود عقب نشینی نکردند و آمریکا و طاغوت به این نتیجه رسیدند که ارتش شاهنشانی کودتا کنند سران انقلاب را دستگیر کردند تا در واقع صدای انقلابی مردم را خاموش کنند.  

امام جمعه زنجان ادامه داد: در این برهه نیروهای ارتشی نشان دادند که به کشور خود علاقه مند بوده و فرزندان این مملکت هستند که در ۱۹ بهمن ۵۷ نیروی هوایی به عنوان پیشتاز و پیشران با امام بیعت کردند و بلافاصله ارتشی که در ظاهر مقابل مردم بودند گروه گروه به ملت انقلابی متصل شدند و پیوند ایجاد کردند و کمر طاغوت شکست که پیروزی را سرعت بخشیدند.

حجت الاسلام خاتمی با بیان  اینکه رهبری فرموند که آمریکا از اول ملت ایران را نشناخته است، ادامه داد: در فتنه ۸۸ رییس جمهوری آمریکا به طور رسمی اعلام کرد که انقلاب اسلامی ایران ۴۰ سالگی خود را نخواهد دید و این در حالی است که عده ای علاقه مند فکر می کنند آمریکا بیاید کشورمان گلستان می شود.

وی به شرایط سخت تحریم اشاره کرد و گفت: در این شرایط تحریم و کرونا که مشکلاتی را ایجاد کرده است، در این میان ملت ایران با صلابت تر از همیشه در بزرگداشت چهل و سومین سالگرد انقلاب متفاوت تر از همیشه در صحنه حضور یافتند و نشان داد که مردم همچنان پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند.

امام جمعه زنجان با اشاره به مساله برجام گفت: درباره قضیه‌ تحریم‌ها در جمهوری اسلامی کسی گوشش بدهکار مهمل‌گویان بدون استحقاق چه در اروپا و چه در آمریکا نیست و  اگر بخواهیم منطقی صحبت کنیم آمریکا و سه‌کشور اروپایی که همه تعهدات برجام را زیرپا گذاشته‌اند حق ندارند شرط و شروط بگذارند و آنها به هیچکدام از تعهدات برجامی‌شان عمل نکرده‌اند.

وی اظهار داشت: به فرموده رهبر معظم انقلاب طرفی که حق دارد شرط تعیین کند، ایران است چراکه جمهوری اسلامی ایران به همه تعهدات خود عمل کرده است و ما حق داریم برای ادامه برجام شرط بگذاریم و این شرط را گذاشتیم و گفتیم و هیچ‌کس هم از آن عدول نخواهد کرد

نماینده ولی فقیه در  استان و امام جمعه زنجان گفت: اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، آمریکا باید تحریم‌ها را کلا در عمل لغو کند و ما بعد از راستی‌آزمایی ببینیم که درست تحریم‌ها لغو شده، آن‌وقت به تعهدات برجامی برمی‌گردیم، این سیاست قطعی جمهوری اسلامی و مورد اتفاق مسئولان کشور هم هست و از این سیاست برنخواهیم گشت.

حجت الاسلام خاتمی، از مردم به خاطر حضور در جشن‌های انقلاب و راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن تقدیر کرد و گفت: مردم نشان دادند که در همه صحنه‌های نظام و انقلاب اسلامی حضور دارند. 

وی خاطرنشان کرد: دشمن توطئه های مختلفی را علیه کشورمان ایجاد کرده و در این میان باید هوشیار بود و به گفته رهبری مردم و مسوولان با اتحاد در یک صف باشند و یک صدایی در کشور حاکم باشد و همه باهم در مسیر رهبری حرکت کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =