حضور مردم لرستان درراهپیمایی ۲۲ بهمن بیانگر عزت نفس آنان است

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت:حضور گسترده مردم ولایی و انقلابی لرستان در جشن های دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن بیانگر استقلال و عزت نفس آنان است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه خرم‌آباد در مصلی الغدیر این شهرستان با اشاره به حضور حماسی مردم ولایتمدار لرستان در چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با رعایت پروتکل های بهداشتی بیان کرد: با وجود شیوع ویروس کرونا اما مردم با شکل جدیدی در انقلاب و حمایت از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی در صحنه حضور پررنگ داشتند.

وی اظهار داشت: آنچه که جشن های دهه فجر و انقلاب اسلامی را از دیگر کشورها جدا می کند مردمی بودن این مراسم است و گروه های انقلابی و جوانان حزب الهی این مراسم را برگزار می کنند که این از مزیت ها و تفاوت های برگزاری جشن های دهه فجر است.

وی با بیان اینکه در راهپیمای ۲۲ بهمن هر ساله مردم از عزت و استقلال خود حمایت می کنند، ادامه داد: شیوه جدید امسال برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن بیانگر برخورداری ملت ایران از استقلال و عزت است.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به توانمندی های جوانان انقلابی در نحوه برگزاری جشن های دهه فجر تاکید کرد: باید به جوانان اعتماد کرد و امور را به آنان سپرد چراکه توانمندی برگزاری کارهای زیادی را به بهترین نحو دارند.

وی عنوان کرد: در برگزاری جشن های انقلاب بسیاری از دستگاه های اجرایی همراهی و تعامل خوبی داشتند اما برخی موارد نیز که همراهی چندانی نداشتند باید شناسایی و علل و موارد بررسی شود و حتی در مسئله اقامه نماز نیز باید دستگاه های کم کار شناسایی شوند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی گفت: حضور گسترده مردم لرستان در  دهه فجر و راهپیمایی  ۲۲ بهمن ۹۹ پیام آور مطالبی است  و  اگر افرادی از در راستای اجرای این پیام ها مرتکب انفعال و سستی شوند به هیچ نظام اسلامی از این سستی ها نخواهد گذشت.

وی عنوان کرد: در هفته گذشته معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه وبودجه به لرستان سفر داشتند و اعلام شد که یک هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان علاوه بر بودجه سالانه استان برای طرح هایی که تاپایان امسال یا پایان فعالیت دولت تخصیص یافته است.

امام جمعه خرم آباد گفت: جذب اعتبارات مذکور به گونه ای که بتواند طرح های نیمه تمام وتاثیرگذار استان را تاپایان سال و یا اتمام فعالیت دولت دوازدهم به پایان برساند جزو مطالبات مردم استان است.

وی ادامه داد: در راستایی اجرایی شدن طرح اقدام ملی مسکن که مقررشده بیش از ۱۰ هزار مسکن در لرستان احداث شود و این موضوع جزو مطالبات مردم است و بدون وقفه پیگیری می شود.

حجت الاسلام و المسلین شاهرخی  افزود: اجرایی شدن ۲ هزار و ۵۰۰ منزل مسکونی و سه هزار شغل برای فرزندان شهدا و جانبازان که در سفر رییس بنیادشهید تفاهم نامه امضا شد از مطالبات مردم استان و دستگاه های مرتبط باید اداره کل بنیاد شهید را کمک کنند.

وی با اشاره به تعطیل شدن برخی کارخانه های لرستان  و یا نیمه کاره بیان کرد:مشکلات مالی و قضایی این واحدها باید برطرف شود و تلاش های بیشتری در این راستا باید انجام شود و هنوز گشایی در بیکاری جوانان استان نشده است.

امام جمعه خرم آباد به موضوع تخصیص آب برای استان اشاره کردو گفت: مسولان استان در این راستا پیگیری های زیادی داشتند اما این پیگیری ها باید بدون وقفه ادامه یابد تا لرستان که جزو پنج استان پربارش کشور است نباید میزان زمین های آب کمتر از متوسط کشور باشد.

وی عنوان کرد: وضعیت مرکز استان به لحاظ زیبایی و بازآفرینی شهری و اسفالت خیابان ها و کوچه ها و حقوق های معوقه زحمت کشان شهرداری و ساماندهی مناطق حاشیه ای شهر از دیگر مطالبات مردم مرکز استان است و این شرایط زیبنده مرکز استان نیست.

وی اظهار داشت: درختان سربه فلک کشیده خرم آباد باید شناسنامه دارشوند و جزو هویت این شهر هستند و شهرداری و شورای اسلامی شهر باید همفکری و برنامه ریزی برای بازآفرینی شهر داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی گفت: مردم برای رسیدن به پیروزی ۲۲ بهمن ۵۷ تلاش های زیادی کردند و شهدا و جانبازان زیادی تقدیم کردند  و همچنان پای انقلاب و آرمان آن ایستاده اند و امروز باید جهادگونه مطالبات آنان را محقق کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها