امام راحل زمینه ساز شناخت ایران اسلامی در جهان شد

مراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به نقش رهبری امام خمینی (ره) در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام راحل پیام انقلاب اسلامی را به تمامی نقاط جهان صادر کرد و زمینه ساز شناخته شدن ایران اسلامی در دنیا شد.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه مراغه افزود: به واسطه انقلاب اسلامی و امان راحل، ایران اسلامی اکنون در دنیا با شیعه شناخته شده است.
وی ادامه داد: امام خمینی (ره) به دولت‌های شرق و غرب اعتنا نکرد و با تکیه بر شعار نه شرقی و نه غربی انقلاب شکوهمند اسلامی را به پیروزی رساند.
وی با اشاره به نامه امام به گورباچف و حکم ایشان درباره سلمان رشدی اضافه کرد: ایشان با این نامه تاریخی و نیز صدور حکم ارتداد نویسنده کتاب آیات شیطانی، پیام انقلاب و اسلام ناب محمدی (ص) را به دنیا رساند.
خطیب جمعه مراغه گفت: اگر امروز رئیس قوه قضائیه در سفر به عراق مورد استقبال گسترده عشایر آن کشور قرار می گیرد به برکت امام راحل، رهبر اتقلاب، شهدا و شهیدانی چون سردار سلیمانی و ایستادگی ملت و خانواده های شهدا در برابر استکبار جهانی است.
آیت الله محمدتقی پورمحمدی با اشاره به برگزاری آیین بزرگداشت ۲۲ بهمن امسال افزود: برگزاری رژه خودرویی و موتوری در راستای گرامیداشت پیروزی انقلاب، ارج نهادن به خون شهدای انقلاب و امام راحل است.
وی با تاکید بر احترام به والدین توسط جامعه اضافه کرد: تکریم پدران و مادران در زندگانی روزمره با توجه به زحماتی که برای رشد و تربیت مان متحمل شده اند، واجب و ضروری و مورد تاکید پروردگار و ائمه معصومین(ع) است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها