امام جمعه اهل سنت کرمانشاه از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تقدیر کرد

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه اهل سنت کرمانشاه از حضور مردم انقلابی کرمانشاه در راهپیمایی ۲۲ بهمن قدردانی کرد و گفت: مردم‌ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بار دیگر با حضور در صحنه پشتیبانی خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ ماموستا ملا عبدالرحمن مرادی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع امام شافعی افزود: از مردم انقلابی و همیشه در صحنه که در روز ۲۲ بهمن با خودرو و موتور انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام کرده و باکیفیت و صورت جدیدی که هم سبب احتیاط و دوری از تجمع بود و هم راهپیمایی به خوبی انجام گرفت از حضور این عزیزان و متولیان برگزاری مناسبات ایام دهه فجر تقدیر می کنیم.
وی با اشاره به شروع تزریق واکسن کرونا برای کادر درمان گفت: با ورود اولین محموله واکسن کرونا به کرمانشاه، تزریق آن بر روی کادر درمان بخش ویژه بیماران کرونایی شروع شد، کسانی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس هستند و اکنون هم در اولویت تزریق واکسن قرار داشته،  امید است هرچه زودتر مراحل انجام واکسن در تمام سطوح جامعه انجام شده و زندگی به روال قبل از دوران کرونا برگردد.

ماموستا مرادی در ادامه گفت: هدایت یافتن بر صراط مستقیم، بزرگترین نعمتی است که خداوند متعال بر بنده خویش عطا فرموده است.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با بیان اینکه بسیاری از مردم از نعمت هدایت محروم هستند، گفت: جمع کثیری از مردم به سبب اینکه طالب هدایت نیستند از این نعمت الهی محروم می باشند، هدایت الهی اسباب و نشانه هایی دارد و هر شخص و یا گروهی این اسباب را کسب نماید هدایت می یابد.

وی در ادامه افزود: از بزرگترین اسباب هدایت می توان؛ توجه به کتاب خداوند، گوش فرا دادن به تلات آیات قرآن و عمل به احکام و آداب آن را می توان نام برد، خداوند کسانی را که در کلام او تدبیر نمی کنند مورد مذمت قرار می دهد.

وی اظهار داشت: قرآن از بزرگترین اسباب هدایت، شفا و رحمت است و هرکس به این مسیر الهی توجه نکند خداوند نیز او را هدایت نخواهد کرد.

ماموستا مرادی با بیان اینکه یکی دیگر از اسباب هدایت بزرگ داشتن سنت نبوی است، ابراز داشت: پیامبر اکرم (ص) و اعمال و اقوال و تقریرات ایشان مبین کلام الهی است و متخلق شدن به اخلاق ایشان و الگو گرفتن از آن ذات مبارک سبب هدایت است.

وی کثرت ذکر خداوند و دعا و همچنین تقرب جستن به درگاه احدیت به سبب انجام واجبات و نوافل را نیز از اسباب هدایت برشمرد.

ماموستا مرادی با اشاره به موانع هدایت یا اسبابی که میان بندگان و هدایت الهی فاصله ایجاد می کند، اظهار داشت: پلیدی درون سبب می شود که بعضی از مردم از خدا گریزان شده و آخرت را نخواهند و اهل ذکر و تلاوت و قرائت احادیث نباشند، بیماری شبهه، شک و الحاد دردی است که بیشتر جوانان در خصوص خدا، دین، قرآن و آیات و رسول خدا و معجزات به آن دچار شده که از جنگ مستقیم کفار بر پیکره امت اسلامی خطرناک تر است که می توان از آن به جنگ نرم نام برد.  

سرخط اخبار استان‌ها