محورهای نشست‌های پژوهشی جشنواره موسیقی فجر اعلام شد

تهران- ایرنا- محورهای نشست های پژوهشی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر پیش از انتشار جدول برنامه‌های این دوره از نشست‌ها اعلام شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، نشست های پژوهشی این دوره جشنواره با چهار محور زیر برگزار خواهد شد.

۱- سیر تطور ترانه، آسیب شناسی موسیقی پاپ دو دهه گذشته

۲-  سیستم های آموزش نوین موسیقی در جهان

۳- تاریخ نگاری موسیقی و خطر روایت مسلط

۴- سند موسیقی و الزامات آن و ژانربندی انواع موسیقی 

گفتنی است نشست های بخش پژوهشی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر به دبیری رضا مهدوی، پژوهشگر و آهنگساز با همکاری رادیو گفتگو برگزار و همزمان با جشنواره از این رادیو پخش می شود.

در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر و در بخش غیر رقابتی ۱۰۰ گروه موسیقی در حوزه موسیقی دستگاهی، نواحی، کلاسیک و تلفیقی برای حضور در جشنواره از طریق فراخوان ثبت نام کردند که در مرحله نخست ۶۱ گروه انتخاب شدند و در نهایت ۱۰ گروه برای اجرا به جدول جشنواره راه یافته اند.
با توجه به وضعیت همه‌گیری ویروس کرونا و اضافه شدن بخش رقابتی، جدول برنامه ها تغییرات اجرایی نسبت به جشنواره های قبل دارد. بر اساس تقسیم بندی هیات انتخاب در هر بخش، ۴۰ درصد گروه‌ها از بخش فراخوان و ۶۰ درصد گروه‌ها با تایید هیات انتخاب به جشنواره دعوت شدند.
همزمان با این جشنواره و در بخش جنبی، دومین دوره مسابقه موسیقی و رسانه و بخش پژوهشی از تاریخ ۲۸ بهمن  به دبیری حسن ریاحی برگزار خواهد شد. و این رویداد چهارم اسفندماه، همزمان پس از آخرین اجراها در فضای مجازی، با معرفی برگزیدگان بخش رقابتی، جایزه موسیقی و رسانه، جایزه ترانه به کار خود پایان خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار فرهنگ