هنرمند سوری: هدف عادی سازی روابط با اسرائیل ازهم پاشیدن جهان عرب است

تهران – ایرنا - « درید لحام» هنرمند سوری عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را« فقط یک بازی بزرگ بین المللی» توصیف کرد و گفت که هدف این بازی « ازهم پاشیدن جهان عرب »است.

به گزارش روز جمعه ایرنا ، درید لحام در گفت وگو با شبکه سی ان ان، تاکید کرد که اقدام برخی کشورهای عربی مانند امارات و بحرین و مغرب که هزاران کیلومتر با فلسطین اشغالی فاصله دارند و با رژیم اسرائیل توافقنامه صلح امضا کرده اند، تعجب برانگیز است.

هنرمند سوری در پاسخ به این سوال که آیا با بازگشت سوریه به اتحادیه عرب موافق هستید، گفت: نه

وی از نقش منفی اتحادیه عرب و همچنین سازش ناپذیری طرف های مذاکره کننده در ژنو برای حل بحران سوریه انتقاد و آنها را سرزنش کرد.

لحام در پاسخ به سوالی دیگر خاطرنشان کرد: آنچه در سوریه از سال 2011 میلادی تاکنون رخ داده، انقلاب نیست بلکه هدف آن درگیری با دولت سوریه با طمع رسیدن به حکومت و قدرت است.

وی با تاکید به اینکه « نسبت به آینده جهان عرب و سوریه خوشبین نیست »، گفت که از پناهجویان سوری به خاطر شرایط سختی که در اردوگاه ها دارند، خجالت می کشد.

این هنرمند سوری گفت که از ابتکارعمل عربی که سال 2002 درنشست سران عرب در بیروت مطرح شد و حق بازگشت فلسطینی ها به کشورشان حمایت می کند.

درید محمد حسن لحام متولد 1934 میلادی در شهر دمشق از کمدین‌های معروف سوری است.

مرحوم « حافظ اسد» رییس ‌جمهوری پیشین سوریه در سال ۱۹۷۶ میلادی نشان جمهوری سوریه را به  لحام اعطا کرد. او در سال ۱۹۹۹ میلادی به عنوان سفیر صلح یونسکو درخاورمیانه و شمال آفریقا برگزیده شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار جهان