امام جمعه دماوند: هتاکان به رئیس‌جمهوری عذرخواهی کنند

تهران – ایرنا – خطیب جمعه دماوند با بیان اینکه ما مخالف تغییر شعارهای امام راحل و امام حاضرمان هستیم و هتاکی و بی‌احترامی به مسئولان رسمی کشور را بر نمی‌تابیم، گفت: بی‌احترامی برخی جوانان در راهپیمایی ۲۲ بهمن به رئیس‌جمهوری کار غلطی است و باید عذرخواهی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی روز جمعه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند که در مسجد جامع برگزار شد با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن بصورت موتوری و خودرویی و شرکت بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به صورت مجازی، اظهار داشت: آنچه مهم است حفظ شعارهای اصیل انقلابی و استکبار ستیزی است؛ در نطقه ای از کشور برخی جوانان به جای مرگ بر آمریکا، به رییس جمهوری اهانت کردند و این کار بدی بود چراکه این منش انقلابی گری نیست.

وی با بیان اینکه فیلم شعارهای آنان اکنون در فضای مجازی و رسانه های دشمن دست به دست می شود، ادامه داد: ما مخالف تغییر شعارهای امام راحل و امام حاضرمان هستیم و هتاکی و بی احترامی به مسئولان رسمی کشور را بر نمی تابیم؛ اگر آن جوانان برای شوخی و خنده هم این کار را کرده باشند کار غلطی است و باید عذرخواهی کنند.

حجت الاسلام فتاح دماوندی همچنین به سخنان رئیس جمهوری در روز ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: طلب عفو و بخشش آقای رئیس جمهور از مردم ایران بخاطر عملکرد ضعیف دولت کار لازم و شایسته ای بود و چه خوب است هر مسئولی اگر در دوره مسئولیتش کاستی و نقطه ضعفی داشته از مردم عذرخوانی و مردم از مسئولان بخاطر خدمات تشکر و درصورت کم کاری انتقاد منصفانه کنند.

وی در ادامه با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با فرماندهان نیروی هوایی و پدافند ارتش، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار هم تکلیف برجام را صریحا روشن کردند و هم به خطای محاسباتی آمریکایی ها در ۴۲ سال گذشته اشاره نمودند.

خطیب جمعه دماوند با بیان اینکه هر صدایی غیر از بیانات رهبری منعکس شود صدای دشمن را بازتاب می دهد، افزود: در قضیه برجام، ما از غربیها طلبکاریم و آنان حق شرط گذاری ندارند.

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: خواسته ملت ایران لغو همه تحریم ها بصورت واقعی و عملی است و درغیر اینصورت همه تعهدات برجامی لغو خواهد شد؛ ۴۲ سال خطای محاسباتی در مقابله با انقلاب اسلامی آبرویی برای آمریکا و پیروانش باقی نگذاشته است.

این مقام مسئول بیان داشت: استکبار جهانی از درک درست عظمت نظام مردمی اسلامی ایران عاجز و از وحدت مردم و رهبری عصبانی است؛ امروز مقام معظم رهبری نه تنها رهبر مردم عزیز ایران بلکه رهبر جبهه مقاومت و همه آزادی خواهان جهان است.

حجت الاسلام فتاح دماوندی تصریح کرد: تا زمانی که از ایران صدای واحد شنیده شود دشمنان هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

این مقام مسئول همچنین درخصوص سفر رئیس مجلس به مسکو نیز گفت: عقل حکم می کند وقتی از کشورهای مطرح غربی از مذاکره و توافق خیری ندیدم با کشورهای مهم شرقی ارتباط سودمند برقرار کنیم؛ نگاه به شرق و اهتمام به ارتباط چند جانبه با کشورهای غیرمتخاصم و قدرتمند جهان جزو راهبردهای اصلی جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: آمریکا پرستان با ترویج گفتمان چین هراسی و روسیه هراسی همچنان مثل کبک سرشان را در برف فرو برده و در خیال رابطه با گرگ‌ها هستند؛ درحال حاظر روسیه، چین، هند و ژاپن چهار قطب اقتصادی و فناوری شرقی بوده که برای برقراری موازنه در روابط با غرب ارتباط با آنان ضروری و اولویت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها