۲۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 84226766
۲ نفر

برچسب‌ها

خطیب جمعه کرمان: دشمن می خواهد از درون به انقلاب اسلامی آسیب رساتد

کرمان - ایرنا - خطیب جمعه کرمان با تاکید بر تبیین ارزش های انقلاب و نظام برای آگاهی بخشی به نسل جوان گفت : دشمن می خواهد از درون به انقلاب و دستاوردهای آن آسیب رساند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مهدی عرب پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمان در مصلی امام علی (ع) با بیان اینکه توهم دشمنی ها و ترویج این فکر یکی از آسیب‌هایی انقلاب است افزود: دشمن در تلاش است تا از درون به این انقلاب آسیب وارد کند و برخی افراد این  توهمات را با هدف مطرح می کنند. 

وی با قدردانی از حضور با شکوه مردم در راهپیمایی خودرویی ۲۲ بهمن و برنامه های دهه فجر به صورت محدود اظهار داشت: مردم هرجا لازم باشد؛ در دفاع از انقلاب کوتاه نیامده و در همه صحنه ها تاکنون حضور داشته اند. 

خطیب جمعه کرمان با تاکید بر اینکه انقلاب ما با وجود توطئه‌ ها و فتنه ها وارد چهل و سومین سال پیروزی خود شد و همچنان توفنده و پویا به اهداف خود نزدیک می شود تصریح کرد: همانگونه امام راحل (ره) فرمودند، پیروزی سخت است تا انسان بدست آورد اما حذف پیروزی سخت تر از آن است و ۴۲ سال است که با دشمن مبارزه می کنیم و امروز تاکید بر این است‌؛ تلاش کنیم این پیروزی را حفظ کنیم زیرا دشمن مثل روزهای اول انقلاب این ملت را رها نمی کند. 

حجت الاسلام عرب پور بیان داشت: امروز دشمن در کنار تحریم و توطئه های نظامی و ترورهایی که انجام می دهد، غول ها و رسانه های خبری هم جهت و هم سو برای پاشیدن بذر ضدیت انقلاب در بین نسل جوان در تلاش است. 

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه دشمن فضای مجازی را در اختیار گرفته تا آنچه را که می خواهند در بین جوانان این انقلاب ترویج دهد تصریح کرد: دشمن بذر یاس و ناامیدی می پاشد و دستاوردهای این ملت و نظام را کم اهیمت جلوه می دهد.

وی ادامه داد: دشمنان دائم اخبار فریبنده و شایعه سازی می کنند و یک عده هم به عنوان لشکر پیاده نظام در داخل فعالیت می کنند؛ البته ما ملتی بصیر و فهیم داریم همانگونه که نقشه راه را در گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب مطرح کردند.

وی با تاکید بر رعایت تقوای الهی گفت: رعایت تقوا یعنی پرهیز گناه و جامعه ای که گرفتار بی تقوایی شود جامعه سعادت مندی نخواهد بود و به هیمن دلیل اولین سخن در دین و بزرگان دین‌؛ تقوا الهی است. 

حجت الاسلام عرب پور با اشاره به چرایی تاکید اسلام بر روی مسئله تقوا افزود: اگر همگان تقوای الهی را رعایت کنند، این تقوا در زندگی فردی انسان اثرات مثبتی خواهد داشت و این مهم در زندگی اجتماعی نیز موثر است و جامعه را به سمت و سوی سعادت و رستگاری سوق می دهد. 

خطیب جمعه کرمان با اشاره به معنی تقوا مبنی براینکه پرهیز و دوری از هر چیزی که به انسان آسیب می رساند تصریح کرد: رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی راجع به پیشگیری از کرونا مثالی برای این مهم است و گناه هم همین جور انسان ها را مبتلا می کند و در کنار آن جامعه، جامعه گرفتاری خواهد شد و به همین دلیل تاکید بر رعایت تقوا است. 

حجت الاسلام عرب پور با اشاره به اثرات تقوا در زندگی فردی و اجتماعی افزود: خداوند در یکی از آیات قرآن کریم آورده است که اگر مردم تقوا را رعایت کنید، آسمان و زمین به شما نعمت می دهد.

وی با اشاره به اینکه تقوا فرد را کمک می کند تا حق و باطل را از هم تشخیص دهند بیان داشت: در آیه دیگری از قرآن کریم آمده است؛ اگر تقوا داشته باشید خداوند متعال بعضی از گره ها را باز می کند.

خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه جامعه ای که تقوا داشته باشد به سمت عدالت پیش می رود گفت: جامعه ای که به عدالت خو گرفته باشد جامعه سعادتمندی خواهد بود.

وی با تبریک حلول ماه رجب و میلاد امام باقر (ع) تاکید کرد: ماه رجب یکی از سه ماهه با عظمت و با فضیلتی است و بعد از آن انسان فرصتی برای خودسازی و تزکیه نفس دارد. 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها