۸۱ هزار و ۵۰۰ کلاس درس هدیه دولت تدبیر و امید به دانش‌آموزان

تهران- ایرنا- رییس سازمان نوسازی، توسعه و بازسازی مدارس کشور گفت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون، حدود ۱۶ هزار فضای آموزشی در قالب ۸۱ هزار و ۵۰۰ کلاس درس با زیربنای بیش از ۱۱ میلیون مترمربع به بهره برداری رسیده است.

مهراله رخشانی مهر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: در این مدت به طور میانگین روزانه ۲۸ کلاس درس در مناطق مختلف کشور به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: با بهره برداری این تعداد کلاس در دولت یازدهم و دوازدهم، در مجموع بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز از کلاس های درس ایمن و استانداردهای منطبق با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برخوردار شدند.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: همچنین بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ فضای آموزشی در قالب ۳۵ هزار و ۶۰۰ کلاس درس با زیربنای حدود پنج میلیون مترمربع در سال های ۹۲ تا ۹۶ به بهره برداری رسیده است.

رخشانی مهر افزود: بیش از ۹ هزار و ۳۰۰ فضای آموزشی در قالب حدود ۴۶ هزار کلاس درس با زیربنای بیش از ۶ میلیون مترمربع از ابتدای دولت دوازدهم به بهره برداری رسیده است که به طور میانگین روزانه ۳۱ کلاس درس با حدود چهار هزار و دویست مترمربع را شامل می شود.

مشارکت خیرین در مدرسه سازی

وی همچنین درباره مشارکت خیرین در مدرسه سازی اظهار داشت: خیرین مدرسه ساز از ابتدای دولت یازدهم تاکنون به منظور ساخت و توسعه فضاهای آموزشی کشور بیش از ۸۴ میلیارد ریال را متعهد شده اند.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: حدود ۴۹ درصد از کلاس های درس بهره برداری شده، در پنج سال گذشته با مشارکت خیرین مدرسه ساز ساخته شده که ۱۷ درصد آن توسط خیرین مدرسه ساز و ۳۲ درصد آن با مشارکت خیرین و دولت ایجاد شده است.

رخشانی مهر ادامه داد: در این سال ها بیش از ۳۵ هزار کلاس درس با مشارکت خیرین مدرسه ساز ساخته شده است که به طور میانگین روزانه ۱۱ کلاس درس را شامل می شود.

۴۸ هزار کلاس درس فاقد زیرساخت مناسب، نیازمند استانداردسازی

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: تعداد ۴۸ هزار کلاس درس فاقد زیرساخت برای استانداردسازی هستند.

رخشانی ممهر افزود: در صورت حصول شرایط، اعتباری بالغ بر هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بابت استانداردسازی این کلاس های درس نیاز است که ضرورت تامین و تخصیص ردیف های اعتباری لازم را می طلبد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =