هدف باغ موزه‌ها انتقال ارزش و فرهنگ دفاع مقدس به جوانان است

تهران- ایرنا- فرمانده دانشگاه علوم و فنون شهید ستاری نیروی هوایی ارتش، باغ موزه‌های دفاع مقدس را در انتقال ارزش و فرهنگ دفاع به جوانان و نسل‌های آینده بسیار موثر دانست و بر حفظ آن تاکید کرد.

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان «علیرضا رودباری» گفت: باغ موزه‌های دفاع‌ مقدس یادگاری از دوران تجاوز دشمن به خاک ایران است و در انتقال ارزش و فرهنگ دفاع مقدس برای جوانانی که جنگ را درک نکرده‌اند بسیار موثر عمل کرده است و در کنار سایر تلاش‌های هنری نظیر فیلم‌های سینمایی با موضوع دفاع مقدس، راه اندازی این باغ موزه‌ها توانسته گامی موثر در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت بردارد.
وی افزود: باغ موزه ها امروز زبان گویای آنچه هستند که در طول سال‌های دفاع مقدس بر این ملت و این کشور روا داشته شده است و با امکانات خاصی مثل سالن صدا، کتابخانه تخصصی، تالار شهدا، تالار عکس و  فضای اختصاصی دیگر تلاش می‌کنند محیطی خاص و ویژه برای انتقال ارزش‌های دفاع مقدس بوجود آورند.
امیر رودباری خاطرنشان کرد: دفاع مقدس یکی از بخش‌های مهم تاریخ ایران است که علاوه بر بعد نظامی، ابعاد مختلف فرهنگی و سیاسی دیگری هم داشته که باید حفظ شود تا به نسل‌های آینده هم برسد و دانشگاه هوایی با هدف بالا بردن روحیه سلحشوری و انقلابی دانشجویان و آشنایی آن‌ها با فرهنگ غنی و درک مفهوم دفاع مقدس این بازید را ترتیب داده است.

به گزارش ایرنا، ‌۳۲ باغ موزه دفاع مقدس در استان‌های سراسر کشور در حال فعالیت هستند و رییس بنیاد حفظ و آثار دفاع مقدس پیش بینی کرده است که این تعداد تا سال ۱۴۰۴ که چهار باغ موزه در استان خوزستان افتتاح می‌شود به ۳۶ موزه دفاع مقدس در کشور خواهد رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار سیاست