توهین به رییس جمهوری اقدام هدایت‌ شده و خلاف منویات رهبری است

مشهد- ایرنا- عضو هیات علمی گروه حقوق دانشگاه فردوسی و دکترای حقوق بین‌الملل گفت: توهین به رییس جمهوری اقدام هدایت ‌شده، غیر شرعی، غیر قانونی، جرم و خلاف منویات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب است.

دکتر غلامرضا خواجی روز جمعه در خصوص اقدام گروهی اندک در راهپیمایی ۲۲ بهمن یکی از شهرهای کشور و توهین به رییس جمهوری طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رهبر معظم انقلاب بارها در خصوص تحکیم و تقویت وحدت صحبت کرده‌ و توهین به مسوولان و اقدامات خلاف وحدت را گناه و حرام اعلام کرده‌اند.
وی ادامه داد: به رغم تاکیدات معظم له، در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال یکی از شهرهای کشور شاهد اقدام مذبوحانه اقلیتی بودیم که به جای شعار علیه دشمنان نظام و انقلاب، علیه مسوللان نظام و رییس جمهوری شعار دادند.
این استاد دانشگاه گفت: اینگونه حرکات، هدایت شده است و نمی‌توان گفت اتفاقی و موردی بوده بلکه اقدام حساب شده است.
وی افزود: مسوولان ذیربط باید این اقدامات خلاف قانون را با جدیت پیگیری کنند، پذیرفتنی نیست هر گروهی هر وقت دلش خواست توهین کند و پیگیری هم صورت نگیرد.
دکتر خواجی ادامه داد: عوامل این اتفاق باید به سرعت شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شوند.
وی گفت: مهمترین مساله سیاست خارجی ما فلسطین است، آمریکا و رژیم صهیونیستی دشمن مسلم فلسطین هستند و کسانی که به جای شعار علیه صهیونیستها و آمریکا، علیه رییس جمهوری شعار سر می‌دهند در زمین رژیم غاصب و آمریکا بازی می کنند.

عضو هیات علمی گروه حقوق دانشگاه فردوسی مشهد افزود: اقدام صورت گرفته‌ علیه رییس جمهوری به بدترین نوع علیه نظام در رسانه های خارجی استفاده شد و کسانی که این جریان را هدایت می‌کنند، ادبیات ایرانی اسلامی ندارند و خلاف فرمایش رهبر معظم انقلاب عمل می‌کنند.
وی ادامه داد: این موضوع را نباید ساده گرفت این جریان با برنامه عمل می کند لذا باید از سوی این جریان انحرافی احساس خطر کرد و  پیگیری های لازم نظامی و امنیتی انجام داد.
دکتر خواجی گفت: عمل کردن خلاف منویات رهبر معظم انقلاب را نباید ساده انگاشت زیرا اگر این موضوع پیگیری نشود به مشکل امنیتی تبدیل می‌شود و عناصر پشت صحنه از روی بی‌مغزی، کم شعوری و بی تجربگی عده‌ای را تشویق می کنند تا به کشور آسیب برسانند.
وی افزود: البته در خصوص این اقدام، صدا و سیما نیز مسوول است و وقتی اجازه می‌دهد افرادی از آن تریبون علیه مسوولان نظام و رییس جمهوری استفاده کنند و هیچ پیگیری صورت نگیرد، این جریان به اماکن و مناسبت‌های عمومی نیز تسری می‌یابد.
این استاد دانشگاه ادامه داد: این اقدام مذبوحانه در قالب کلیپ‌هایی در حال نشر است و دستگاه اطلاعاتی باید رصد کند که اگر این اقدامات ریشه خارجی داشته باشد جلو آن گرفته شود.
در مراسم راهپیمایی خودرویی و موتوری ۲۲ بهمن امسال، عده ای در یکی از استان های کشور شعارهای هنجارشکنانه و توهین آمیز علیه رییس جمهوری سر دادند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =