ایران و پاکستان بر لزوم تقویت همکاری‌های نیروی دریایی تاکید کردند

کراچی - ایرنا - رئیس هیات نظامی جمهوری اسلامی ایران در رزمایش بین المللی «اَمَن-۲۰۲۱» به میزبانی نیروی دریایی پاکستان، بر لزوم تقویت همکاری‌های دو کشور و افزایش تعاملات میان نیروهای دریایی تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هیات نظامی کشورمان به نمایندگی از ستاد کل نیروهای مسلح متشکل از نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ریاست امیر دریادار دوم «آریا شفقت رودسری» به همراه سرهنگ «مصطفی قنبرپور» وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در بندر کراچی با دریابان «نوید اشرف» فرمانده ناوگان پاکستان دیدار کرد.

این نشست در حاشیه مراسم افتتاحیه هفتمین سری رزمایش چندملیتی امن به میزبانی نیروی دریایی پاکستان برگزار شد.

دو طرف آخرین وضعیت همکاری‌های ایران و پاکستان در حوزه امنیت دریایی و افزایش تعاملات میان نیروهای دریایی دو کشور را بررسی کردند.

فرمانده ناوگان پاکستان حضور هیات نظامی ایران در رزمایش بین المللی امن را حائز اهمیت دانست و از اینکه جمهوری اسلامی این رویداد را مورد توجه قرار داد، قدردانی کرد.

دو طرف همچنین بر لزوم گسترش همکاری‌های دو نیروی دریایی در قالب بازدید از بنادر یکدیگر و برگزاری رزمایش‌های مشترک تاکید کردند.

رزمایش چندملیتی موسوم به «اَمَن-۲۰۲۱» به میزبانی نیروی دریایی پاکستان و با حضور ۴۵ کشور از جمله هیات ناظر نظامی از ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در بندر «کراچی» آغاز شد.

هیات ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز در حاشیه این رزمایش قرار است در کنفرانس بین المللی دریانوردی شرکت و با هیات های مختلف از جمله مقامات نظامی پاکستان دیدار کند.

رزمایش دریایی «امن» هر دوسال یک بار برگزار می‌شود، این رزمایش از سال ۲۰۰۷ آغاز شده و در آن انواع تجهیزات دریایی و نظامی پاکستان و توان رزمی آن‌ها به نمایش گذاشته می‌شود.

رزمایش بین المللی «اَمَن» با شعار «در کنار هم برای صلح» تا ۱۶ فوریه (۲۸ بهمن) در کراچی ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha