حاشیه امن برای توهین‌کنندگان به مسوولان ایجاد نشود

اصفهان- ایرنا- نایب رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان گفت: لازم است از ایجاد حاشیه امن برای توهین‌کنندگان به مسوولان جلوگیری شود تا تندروی و حاشیه‌سازی در جامعه از بین برود.

مرتضی طهرانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شعارهای نابهنجار و توهین به مسوولان از جمله به رییس جمهوری در روز راهپیمایی بیست و دوم بهمن در اصفهان، نماد شفاف از بی اخلاقی است و افرادی که مرتکب این اعمال شدند از نظر قانونی مستوجب برخورد قضایی هستند.

وی با تاکید بر اینکه این قبیل بی اخلاقی ها، جدید نیست، اظهار داشت: در اصفهان در راهپیمایی روز قدس دهه ۷۰ که روز وحدت ملی و جهانی علیه استکبار است عده ای به برخی از مسوولان اهانت کردند که متاسفانه گزارشی از پیگیری و برخورد با آنها منتشر نشد.

طهرانی با بیان اینکه جریمه نشدن آن افراد اهانت کننده به مسوولان باعث ادامه این زنجیره در آینده و روزهایی مانند بیست و دوم بهمن امسال شد، تصریح کرد: اگر قرار باشد که با اهانت کنندگان به مسوولان برخورد شود باید برای همه باشد نه اینکه از یک سو، برخورد شدید شود اما با یک سوی دیگر برخوردی نباشد که همین امر به ایجاد حاشیه امن منجر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه لازم است هرچه در قانون درباره توهین به دیگران آمده است توسط مقام های قضایی کشور پیگیری شود، تاکید کرد: مردم باید در اظهارعقیده خود آزاد باشند اما این بحث به معنی آزادی در توهین و بی اخلاقی نیست و افراد باید از طریق تریبون های مختلف حرف ها و عقاید خود را بدون اهانت به دیگران، بیان کنند.

نایب رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره رعایت اخلاق اسلامی، گفت: سخنان رهبر انقلاب مبنی بر این است که باید حرف ها و عقاید بیان شود اما لازم است خارج از بدزبانی و بی اخلاقی باشد.

طهرانی افزود: این موضوع باید از رده های بالا، مسوولان و نمایندگان مجلس آغاز شود زیرا در برخی موارد شاهد بروز رفتارهای غیر اخلاقی و الفاظ ناشایست در تریبون های رسمی بودیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان و استاندار اصفهان در بیانیه مشترکی با اشاره به اینکه عده‌ای قلیل قانون‌ستیز در مراسم روز ۲۲ بهمن اقدام به هتاکی و حاشیه‌سازی کردند، رسیدگی دستگاه‌های ذیربط به وظایف قانونی و انقلابی خود در قبال خاطیان و هنجارشکنان جاهل را خواستار شدند.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر اصفهان در واکنش به توهین معدودی از موتورسوران در آیین ۲۲ بهمن اصفهان به رییس ‌جمهوری اعلام کرد: لازم است با عوامل این رفتار توهین‌آمیز به‌ویژه فرد یا افرادی که مُسبب این اتفاق شدند، برخورد شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد عبداللهی‌نژاد افزود: باز کردن بستر توهین به مسوولان نظام، کار پسندیده‌ای نیست و علت بروز این رفتارها باید ریشه‌یابی دقیق شود.

چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خاطر شیوع ویروس کرونا به‌صورت خودرویی، موتوری و مجازی در کشور برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =