واکسیناسیون کادر درمانی آستارا آغاز شد

آستارا - ایرنا - واکسیناسیون کادر درمانی آستارا علیه بیماری کووید ۱۹ با تزریق واکسن "اسپوتنیک وی" روسی با حضور مسئولان مرتبط آغاز شد.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی آستارا روز جمعه در حاشیه واکسیناسیون کرونا در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: امروز واکسن اسپوتنیک وی روسی با رعایت دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت به پنج نفر از پزشکان و پرستاران تزریق شد و طبق زمان بندی مشخص به ترتیب به همه پزشکان، کادر درمان و افراد پرخطر و سپس به سایر افراد جامعه تزریق خواهد شد.

حسین احمدی ادامه داد: تا پایان آذرماه سال آینده حدود ۷۵ درصد جمعیت شهرستان آستارا با دریافت این واکسن نسبت به ویروس کرونا ایمن خواهند شد.

وی بیان کرد: هنوز تا کسب نتایج نهایی و ایجاد ایمنی همگانی، زمان زیادی باقی است و مردم نباید به خیال انجام واکسیناسیون، نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بی توجه باشند.

مسئول واحد بیماری های شبکه بهداشت و درمان آستارا نیز گفت: واکسیناسیون در سه مرحله انجام خواهد شد و در مرحله نخست کارکنان بهداشت و درمان و سالمندان مراکز نگهداری، معلولان و جانبازان، در مرحله دوم افراد ۱۴ تا ۶۴ سال دارای حداقل یک بیماری زمینه ای و در مرحله سوم افراد حاضر در اجتماعات پرخطر واکسینه خواهند شد.

یاسر شیرزاد افزود: مرحله نخست واکسیناسیون در بیمارستان آستارا انجام خواهد شد و در مرحل بعدی، تیم های بهداشت و درمان، مراکز بهداشت و پایگاه های سیار نیز مشارکت خواهند کرد.

وضعیت آستارا از نظر شیوع کرونا زرد است و این ویروس در دنیا خسارات جانی و مالی بر جا گذاشته و بهترین راهکار مقابله با آن، رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی است.

شهرستان مرزی و گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =