۲۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۵
کد خبرنگار: 2304
کد خبر: 84226690
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای پایتخت در شرایط سالم قرار دارد

تهران - ایرنا - کیفیت هوای پایتخت امروز جمعه از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۶۲ در شرایط سالم یا همان قابل قبول قرار گرفت.

به گزارش ایرنا و به نقل از گزارش روز جمعه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۷۳ در شرایط قابل قبول است.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۴، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۰ و منواکسید کربن با شاخص ۴۲ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه های فرمانداری شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۰۴ و پارک سلامت در منطقه ۱۷ با شاخص ۱۰۱ آلوده ترین هوا را طی ۲۴ ساعت گذشته ثبت کرده اند.

همچنین ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۶ با شاخص ۴۳ پاک ترین هوا را به ثبت رساند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها