۲۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۸
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84226670
۰ نفر

برچسب‌ها

تاکید عراق و امارات بر کاهش تنش ها در منطقه

بغداد – ایرنا – رئیس جمهوری عراق و ولیعهد ابوظبی امروز جمعه بر اهمیت گفت وگو و کاهش تنش ها در منطقه تاکید کردند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق در سفر به امارات متحده عربی، با «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی دیدار و گفت و گو کرد.

در بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق آمده است: برهم صالح و بن زاید تحولات منطقه و بین المللی مورد علاقه مشترک را بررسی کردند و در این دیدار بر اهمیت حمایت از گفت وگو و کاهش تنش ها و تحکیم پایه های ثبات امنیتی در منطقه و حمایت رشد و توسعه ملت های منطقه تاکید شد.

نشریه «الخلیج» هم در این باره نوشت که ولیعهد ابوظبی در این دیدار بر توسعه پیوندهای برادری و همکاری‌ در بخش های گوناگون میان ابوظبی و بغداد با هدف پیشرفت و شکوفایی دو کشور عراق و امارات تاکید کرد.

محمد بن زاید با اشاره به جایگاه راهبردی بغداد در جهان عرب گفت که عراق یکی از محورهای مهم و اصلی اقدام های مشترک عربی است.

رئیس جمهوری عراق نیز در این دیدار پرتاب فضا پیمای «الامل» به کره مریخ را به حکام اماراتی تبریک گفت و این رویداد را دستاوری افتخارآمیز و امیدبخش برای همه عرب ها توصیف کرد.

صالح در ادامه به تشریح تحولات عراق و چالش‌های پیش روی کشورش پرداخت.

ولیعهد ابوظبی هم بر پشتیبانی امارات از تحقق امنیت و ثبات در عراق و صیانت از حاکمیت سرزمینی این کشور تاکید کرد.

در این دیدار همچنین تازه‌ترین تحولات مربوط به همه گیری ویروس کرونا و کوشش ‌های دو کشور برای مبارزه با این بیماری و پیامدهای انسانی و اثرهای منفی اقتصادی‌ آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار جهان