۲۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۱۱
کد خبرنگار: 1363
کد خبر: 84226650
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرهای کوتاه از استان اصفهان

اصفهان-ایرنا-تیم پزشکی مُحبان حضرت زهرا، ۹۰۰ نفر از اهالی محمدیه نایین را ویزیت کردند، توزیع ۹۸ تُن کالا در خور و بیابانک، راه‌اندازی پایگاه‌های بسیج در ایجاد امنیت محلات نقش موثر دارند، امنیت کشور به برکت خون شهداست و شهدا با تمام توان در مقابل دشمن ایستادند، در زُمره خبرهای کوتاه استان اصفهان است.

 نایین

همزمان با ۲۲ بهمن و همزمان با چهل و دومین سالروز انقلاب اسلامی، گروه جهادی تیم پزشکی مُحبان حضرت زهرا(س) بیش از ۹۰۰ نفر از اهالی  محله محمدیه نایین را ویزیت کردند یا به آنها مشاوره دادند.

این گروه متشکل از چهار گروه متخصص زنان و مامایی، دندانپزشکی، اطفال و ارتوپدی به بیش از ۹۰۰ نفراز اهالی محله محمدیه خدمات پزشکی رایگان دادند.

ابن کار با همکاری ناحیه مقاومت و کمیته امداد و به منظور خدمت رسانی و محرومیت زدایی به مردم این محله و مددجویان کمیته امداد صورت گرفت.

گروه جهادی ۵۰ نفره در سه روز ۲۲، ۲۳ و ۲۴ بهمن در خانه بهداشت محله محمدیه در حال خدمت رسانی به مردم بودند.

هادی نوروزی مسوول این گروه گفت: این گروه جهادی متشکل از پزشکان و دندانپزشکان دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه تهران، َدانشگاه علوم پزشکی ارتش و دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران است که اقداماتی نظیر غربالگری و مشاوره، ویزیت بانوان(مامایی)، ویزیت درمانی توسط پزشکان داخلی، مراحل درمانی دندانپزشکی را بصورت رایگان برای شهروندان مناطق محروم و محله محمدیه انجام دادند.
 

 خور و بیابانک 

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت خور و بیابانک گفت: از ابتدای سال ‌جاری تاکنون ۹۸ تُن کالای اساسی و ضروری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان توزیع شده است.

احسان خسروی در گفت و گو با ایرنا افزود: این کالاها شامل ۳۰ تُن برنج، ۳۲ تُن شکر، ۲۱ تُن گوشت مرغ و ۱۵ تُن روغن خوراکی است که با عنایت به مصوبه ابلاغ شده تنها از طریق سامانه رهتاب و فروشگاه های زنجیره ای مجهز به دستگاه‌های این سامانه قابل ارائه است.
وی با بیان‌اینکه شماره تلفن ۱۲۴ آماده پاسخ به شکایات مردمی در زمینه کم فروشی و گرانفروشی است، گفت: موارد شکایت با ارائه فاکتور قابل پیگیری و برخورد قانونی است.
خسروی گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۶ پرونده تخلف برای واحدهای صنفی این شهرستان تشکیل و برای صدور حکم نهایی به مراجع قضایی ارجاع شده است.
وی ادامه داد: بازرسان اتاق اصناف، اداره صنعت، معدن و تجارت و بهداشت محیط حرفه‌ای در قالب ۶۴ گشت‌ مشترک از ابتدای امسال توانستند، از واحدهای صنفی مختلف سطح شهر و روستا ۳۴۴ بازرسی انجام دهند و این مهم از آذر امسال با همکاری و پشتیبانی بسیج به صورت ۲ روز در هفته پُررنگتر شده است.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت خور و بیابانک افزود: این شهرستان ۲۰ هزار نفری دارای یکهزار و ۳۹۱ واحد صنفی است و اصناف بزرگترین بخش اقتصادی این شهرستان را تشکیل می‌دهند.

وی همچنین با بیان اینکه شهرستان خور و بیابانک شامل ۳۲ واحد صنعتی و ۲۳ طرح صنعتی است، گفت: در سال جهش تولید کلنگ‌زنی ۲ واحد صنعتی در شهرک صنعتی خور را شاهد بودیم و طرح افزایش ظرفیت مجتمع ذوب فلزات کویر شهر فرخی کلید خورد و بین ۲۳ شهرستان استان اصفهان، خور و بیابانک جزو پنج شهرستان دارای طرح‌های قابل افتتاح در دهه فجر ۹۹ قرار گرفت.
خسروی افزود: در زمینه احداث مجتمع فرآوری سنگ نیز اقدامات خوبی انجام گرفته و در اولین قدم ،زمینی به مساحت ۵ هکتار به این مجتمع در شهرک صنعتی خور تخصیص یافته است.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت خور و بیابانک افزود: این شهرستان ۸۴ معدن فعال و نیمه فعال دارد که حدود ۸۰ درصد از این معادن شامل انواع سنگ مرمریت است.
 

  خور و بیابانک

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان خور و بیابانک گفت: راه‌اندازی پایگاه‌های مقاومت بسیج در ایجاد امنیت محلات نقشی موثر دارند.

 سرهنگ دوم پاسدار محمد حسین الیاسی در آیین افتتاح پایگاه مقاومت بسیج امام حسن مجتبی(ع)روستای عروسان گلستان افزود: دشمن از راه‌اندازی پایگاه‌های مقاومت در روستاها هم هراس دارد.

وی با بیان اینکه پایگاه مقاومت بسیج باید با حضور پررنگ نوجوانان و جوانان فعالیت کند، افزود: حرکت روحیه جهادی سردار سلیمانی باید الگوی همه باشد.

وی  گفت: ما مقاومت می‌کنیم، چون هدف را می‌شناسیم و دشمن هرگز نخواهد توانست این روحیه را از ما بگیرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج  خور و بیابانک خاطرنشان کرد: با این برنامه‌ها قرار است فرهنگ و راه شهداء را بسیجیانی که در این پایگاه عضو می‌شوند ادامه دهند و امنیت پایداری را در منطقه با گشت‌های محله محور بوجود آورند .

سرهنگ الیاسی اردوهای جهادی، کمک به اقشارکم درآمد و تشکیل حلقه‌های صالحین را از دیگر برنامه های این پایگاه برشمرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج  خور و بیابانک افزود: یکی از ویژگی‌های بی‌نظیر بسیجیان کار برای رضای خدا، گمنامی، پیروی محض از ولایت مطلقه فقیه، داشتن بصیرت و حضور مؤثر و بابرکت در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است.

در این مراسم، محمد آزاد به‌عنوان سرپرست پایگاه مقاومت بسیج امام حسن مجتبی(ع) روستای عروسان گلستان معرفی شد.

شهرستان خور و بیابانک ۴۱ پایگاه مقاومت بسیج با عضویت بیش از ۱۰ هزار  بسیجی فعال دارد که از این مجموع  ۲۲ پایگاه  متعلق به برادران و ۱۹ پایگاه متعلق به خواهران  است.

 خور و بیابانک

نماینده مردم شهرستان‌های نایین و خور و بیابانک گفت: امنیت امروز کشور به برکت خون پاک شهیدان است

الهام آزاد روز جمعه به همراه امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسوولان خور و بیابانک با حضور در منزل شهیدان شیروان حداد و احمد ثابتی از شهدای روستای عروسان گلستان، از صبر و استقامت خانواده‌های مُعزز شهدای گرانقدر تجلیل کرد.

وی در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و و دفاع مقدس گفت: خانوده شهدا حق بزرگی برگردن ملت، نظام و انقلاب دارند و عزت، امنیت و آسایش و اقتدار کشور و این مرز و بوم مدیون مجاهدت‌ شهیدان و صبر و استقامت خانوده‌های سرافراز آنان است.

نماینده مردم شهرستان‌های نایین و خور و بیابانک خاطرنشان کرد:آسایش و آرامشی که در جامعه حکمفرماست، مدیون فداکاری و ایثارگری‌ خانواده‌های معظم شهداست و امروز در موقعیتی قرار داریم که حتی جهان استکبار قادر به مقابله با ایران نیست.

شیروان حداد  در ۲۲ سالگی در سال ۶۷ در منطقه عملیاتی کوشک مفقودالاثر و  احمد ثابتی در ۱۶ سالگی در سال ۶۴ در جاده ماهشهر به شهادت رسید.

احمد ثابتی و شهید جاوید الاثر شیروان حدا، از شهدای روستای عروسان گلستان شهرستان خور و بیابانک هستند.

 خور و بیابانک

امام جمعه شهرستان خور و بیابانک گفت: شهدا با تمام توان خود در مقابل دشمن ایستادند.

حجت‌الاسلام سعید جاویدی در مراسم یادواره ۱۱ شهید روستاهای ابراهیم‌آباد و خرمدشت و دومین سالگرد شهادت مدافع وطن عباس کوهی که با حضور خانواده معظم شهدا و جمعی از مسوولان و مردم در روستای ابراهیم‌آباد برگزار شد، افزود: موفقیت‌های امروز کشور مرهون جانفشانی شهداست.

وی گفت: امنیت،آرامش، نظم و اقتدار کشور را مدیون  خون پاک شهدا و رشادت های ایثارگران هستیم.

حجت‌الاسلام جاویدی  افزود: زنده  نگهداشتن یاد  و خاطره شهدا و حفظ آثار آنان و تجلیل و تکریم از خانواده‌ای‌ معظم شهدا در واقع پاسداری از اسلام و انقلاب است.

 وی با بیان‌اینکه حماسه جانفشانی شهدا و ایثارگران باید به نسل جوان تبیین شود، گفت: مسوولان و آحاد جامعه باید بیش از گذشته فرهنگ ایثار و  از خودگذشتگی شهدا را در جامعه پررنگ کنند.

 امام جمعه خور و بیابانک  خاطرنشان کرد: زنده نگه داشتن  یاد و خاطره شهدا در ترویج  فرهنگ ایثار و شهادت اثرگذار و نقشی مهم در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان ایفا می‌کند.

حجت‌الاسلام جاویدی افزود: گفت: آرمان و اهداف بلند شهدا برای نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی تبیین شود و بیان ارزش‌های دفاع مقدس برای جوانان ضروریست.

شهید پاسدار عباس کوهی  سال ۹۷ در ۲۹ سالگی در حمله انتحاری تروریست‌های تکفیری به اتوبوس حامل حافظان مرزهای میهن اسلامی در جاده خاش- زاهدان به شهادت رسید.

شهرستان خور و بیابانک ۱۱۹ شهید، ۱۷۵ جانباز و ۹ آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها