۳۷۱۵ کلاس درس در چهارمحال و بختیاری احداث شد

شهرکرد -ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۳۰ درصد مدارس استان تخریبی است، گفت: در دولت تدبیر و امید سه هزار و ۷۱۵ کلاس درس در استان تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی و یا احداث شده است.

کامران رهی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه این کلاس‌های درس از محل کمک خیری و همچنین اعتبارات تخریب، بازسازی و نوسازی احداث شده است، افزود: در دولت یازدهم تعداد کلاس درس ۲ هزار ۲۷۱ کلاس و در دولت دوازدهم یک‌هزار و ۴۴۴کلاس درس در استان احداث شده است.

وی اظهار داشت: زیربنای این کلاس‌های درس ۱۹۳ هزار و ۱۶ مترمربع است.

به گفته وی، این طرح‌ها در قالب طرح‌های احداثی تخریب و بازسازی و خیری هستند که از ابتدای دولت تدبیر و امید ۲۴۴ طرح تحویل داده شده است.

رهی سرجمع اعتبارات عمرانی هزینه شده در احداث مدارس در دولت تدبیر و امید را ۲۸۷ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از محل کمک خیران نیز ۷۷ میلیارد ریال در این دولت هزینه شده است.

وی طرح‌های آغاز شده در سالجاری در استان را ۵۷ طرح خیری، ۱۰ طرح ورزشی و ۱۰ طرح تخریب و بازسای برشمرد و افزود: همزمان با دهه فجر امسال ۱۱ طرح از این تعداد تکمیل و افتتاح شد و مابقی تا سال آینده افتتاح خواهد شد.

به گفته وی، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام خیری، تخریب و بازسازی در دست اجرا در استان ۱۰۰ میلیارد  تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش ایرنا،هم‌اکنون ۲ هزار و ۹۰۰ فضای آموزشی در مناطق ۱۷ گانه استان چهارمحال و بختیاری فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها