۲۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲:۴۱
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84226580
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتش یمن پهپاد ائتلاف سعودی را ساقط کرد

تهران - ایرنا - سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد جمعه اعلام کرد، ارتش و کمیته‌های مردمی پهپاد ائتلاف سعودی را در استان مأرب واقع در غرب این کشور سرنگون کردند.

به گزارش ایرنا «یحیی سریع» در توییتی نوشت: پدافند هوایی ارتش یمن یک فرونده پهپاد CH۴ ساخت چین متعلق به ائتلاف متجاوز را ساقط کرده است.  

بر اساس این گزارش، پهپاد ائتلاف سعودی در حال اقدامات خصمانه در حریم هوایی یمن در منطقه مدغل استان مأرب بوده که با موشک زمین به هوا هدف قرار گرفته و ساقط شده است.  

وی پیش تر نیز اعلام کرده بود که یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط عربستان را با یک فروند موشک بالستیک هدف قرار داد و این موشک با دقت به هدف خود اصابت کرد.

وی افزود: این حمله در پاسخ به افزایش حملات اخیر ائتلاف سعودی به خاک یمن انجام شد.

در همین حال المسیره گزارش داد، در ادامه حملات هوایی ائتلاف سعودی به استان مأرب، جنگنده بمب افکن های عربستان طی ساعات گذشته در ۲۵ نوبت شهرستان «صرواح» واقع در این استان را بمباران کردند.

حملات هوایی به استان مأرب درحالی صورت می گیرد که  نیروهای ارتش یمن وکمیته‌های مردمی بر اردوگاه راهبردی «کَوفَل» که یکی از بزرگترین اردوگاه نظامی ائتلاف سعودی در غرب شهر مأرب محسوب می‌شود، مسلط شدند.

کارشناسان معتقدند که نیروهای مبارز یمن با تسلط بر این اردوگاه نظامی در حقیقت در آستانه تسلط بر کل شهر مأرب قرار گرفته است، لذا این دستآورد نظامی بسیار حائز اهمیت است.

پیش تر نیز سخنگوی نیروهای مسلح یمن به تازگی اعلام کرده که نیروهای یمنی فرودگاه نظامی «ابها» در منطقه عسیر واقع در جنوب عربستان را هدف حملات پهپادی خود قرار دادند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار جهان