تعطیلی‌ها و محدویت‌های کرونایی به استان قزوین بازگشت

قزوین – ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: با مشاهده ویروس کرونای انگلیسی در استان و ثبت اولین فوتی بر اثر این بیماری، تعطیلی‌ها و محدویت‌های کرونایی به قزوین بازگشت.

پیمان نامدار روز جمعه با اعلام این خبر افزود: متاسفانه دیروز، یک مرد ۴۸ ساله آبیکی به علت ابتلا به کرونای انگلیسی (جهش یافته) جان باخت و نتیجه تست تعدادی از اعضای خانواده این فرد مثبت بوده اما بدون علائم هستند و در حال حاضر در قرنطینه به سر می‌برند.

وی افزود: امکان شیوع ویروس کرونای انگلیسی در استان وجود دارد و شدت این بیماری بالاست بنابراین شهروندان باید نسبت به رعایت دستورالعمل‌ها حساسیت ویژه‌ای داشته باشند.

این مسوول با اشاره به بازگشت برخی محدودیت‌های کرونایی، گفت:سالن‌های عروسی، مراسم ترحیم و آرامستان ها از امروز تعطیل هستند و نمازهای جمعه در همه مناطق استان تا اطلاع بعدی اقامه نخواهند شد.

وی با اشاره به افزایش مبتلایان به بیماری کرونا در استان، گفت:در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰ نفر ابتلا به کرونا و ۳۰ نفر بستری داشته‌ایم و متاسفانه میزان بسترهای استان افزایش یافته و به ۲۳۵ نفر رسیده است.

 نامدار خاطرنشان کرد: میزان ابتلا به کرونا در استان همچنان سیر صعودی دارد و تنها راهکار مقابله با آن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است که باید مورد توجه جدی شهروندان قرار داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها