تاریخ، شهادت جوانان چوار در زمین فوتبال را فراموش نمی کند

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید در پیامی به مناسبت سالگرد شهادت جوانان و ورزشکاران زمین فوتبال چوار ایلام تصریح کرد: تاریخ هیچ‌گاه خون‌های بر زمین ریخته شده این ورزشکاران بی‌دفاع و سکوت مجامع بین‌المللی در قبال این حملات هوایی ناجوانمردانه و وحشیانه را فراموش نخواهد کرد.

به گزارش پنجشنبه شب  ایرنا از «ایثار» سعید اوحدی در پیامی خطاب به خانواده شهدای واقعه چوار ایلام آورده است: بیست و سوم بهمن سال ۱۳۶۵ سالگرد جنایت غیرانسانی رژیم بعث و حمله هوایی به ورزشکاران و تماشاگران مظلوم یک بازی دوستانه فوتبال در شهر چوار ایلام؛ کیلومترها دورتر از خط مقدم جبهه نبرد است. قتل‌عام جوانان و نوجوانان بی‌گناه و ریختن خون آن‌ها بر مستطیل سبزرنگ زمین فوتبال با نقض قوانین بین‌المللی تنها از دست رژیم بعث و صدام و حامیان استکباری آن برمی‌آمد.

به‌یقین این حمله هوایی خون‌بار به‌عنوان سند افتخار و آزادگی جوانان و نوجوانان ایلامی در تاریخ دفاع مقدس ثبت و ضبط‌ شده است. تاریخ هیچ‌گاه خون‌های بر زمین ریخته شده این ورزشکاران بی‌دفاع و سکوت مجامع بین‌المللی در قبال این حملات هوایی ناجوانمردانه و وحشیانه را فراموش نخواهد کرد.

یاد و خاطره رشادت‌ها و دلاورمردی های مردم غیور و قهرمان‌پرور ایلام که در دفاع مقدس حماسه‌های بی‌شماری آفریدند را زنده نگه می‌داریم و به روح بلند تمامی ۱۵ شهید قهرمان زمین فوتبال چوار ازجمله حسین هزاوه (بازیکن و مربی فوتبال)، حمیدرضا رضایتی (داور مسابقه)، شهیدان یونس تلوکی، مجتبی ناصری، علی نجات کرمی و... درود می‌فرستیم.
ضمن عرض تسلیت این روز به مردم غیور استان ایلام با خانواده و بازماندگان این شهدا و مخصوصاً پدران و مادران شهدای چوار که در یک نبرد ناجوانمردانه و نابرابر بین جنگنده‌های رژیم صدام و فرزندان مظلوم و بی‌دفاع خود، پاره‌های تنشان را از دست دادند همدردی می‌کنیم.

اوحدی خاطر نشان کرد ، شکی نیست که رحمت واسعه الهی و درهای جنت به روی این نوجوانان و جوانان مظلوم گشوده شده است و صبر مادران و پدران داغدار آن‌ها برایشان اجر اخروی در پیش خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =