۲۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۷:۴۵
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84226492
۱ نفر

برچسب‌ها

پنج کشاورز فردیس نمونه استانی شدند

کرج - ایرنا - مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس اعلام کرد پنج نفر از بهره برداران بخش کشاورزی این شهرستان نمونه استانی شدند.

علیرضا بدری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افزایش تولید در واحد سطح، کاهش مصرف آب، سلامت و کیفیت تولید، بهره وری تولید، مصرف مناسب کود و سم ، حفاظت از محیط زیست تلفیق دانش بومی و تکنولوژی‌های به روز و همکاری در حوزه ترویج و آموزش و بهره‌وری از منابع از جمله شاخص های مهم در انتخاب کشاورزان فردیس به عنوان نمونه استان البرز است.

وی توضیح داد: رضوان کرمی بانوی نمونه کار آفرین در زمینه تولید بسته بندی و فروش انواع ادویه به میزان پنج تن، ایجاد اشتغال و طی کردن چرخه تولید و حس مسوولیت در قبال جامعه به ویژه زنان روستایی و انتقال تجربیات به سایر بانوان و تامین مواد اولیه توسط مردم روستا و خدمات رسانی ارزان تر به عنوان کشاورز نمونه شهرستان و استان البرز انتخاب شد.

وی ادامه داد: سعیدطرلانی در بخش پرورش دهنده ماهیان زینتی شاخص های عملکرد تولید ۲ میلیون قطعه ماهی زینتی در سال ، رعایت کامل موارد قرنطینه در ورود افراد و وسایل نقلیه به سالن تکثیر و پرورش نمونه استان شدند.

وی افزود:  مجید پورکاشانی تولیدکننده نمونه میوه های هسته دار (گیلاس) مدیریت ۱۳ هکتار باغ گیلاس با میانگین عملکرد ۳۵ هزار کیلوگرم در هکتار، پیاده سازی و استقرار سیستم کیفیت با روش استاندارد کشاورزی گلوبال کپ و پیشرو در اجرای طرح های کشاورزی و انتقال دانش فنی به سایر کشاورزان فردیس از جمله شاخص های عملکرد در بخش کشاورزی نمونه استان است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس گفت: مهدی خطیبی نمونه تولیدکننده ماشین آلات و ادوات و تجهیزات کشاورزی از شاخص های عملکرد ساخت و تولید ۱۸۰ دستگاه چیزل هفت و نه ردیفه در سال،ساخت و تولید ۸۰ دستگاه سیکلوتیلر عرض دو متر درسال،ساخت و تولید ۲۰ دستگاه گاوآهن پنج ردیفه در سال، استفاده از با کیفیت ترین قطعات فولادی و دارای تاییدیه DIN است. 

بدری افزود: سید نصرالله شاهرخی در مدیریت بهینه در مصرف آب از طریق اجرای سیستم آبیاری بارانی ۱۱۷ هکتار، افزایش بهره وری آب از طریق کاهش مصرف و افزایش تولید در واحد سطح،شناخت روی دستگاه ها و سیستم های آبیاری نوین و ارتباط مستمر با سایر کشاورزان در جهت ارتقا مصرف بهینه آب نمونه استانی شناخته شد.

وی خاطر نشان کرد:  باغداران فردیس ۵۷ هزار و۲۸۲ تن انواع میوه سردرختی  و حدود ۲۸ هزار تن محصول زراعی در سال جاری تولید به بازار مصرف عرضه کردند که این مقدار محصول در سطح یک هزارو ۲۰۱ هکتار باغ و ۸۰ هکتار زمین کشاورزی به دست آمد. 

بدری افزود: همزمان با فصل پاییز  قرارداد کاشت گندم  و دانه روغنی کلزا در سطح  حدود ۴۳۷ هکتار از اراضی شهرستان فردیس با کشاورزان منعقد شد.

شهرستان فردیس حدود ۲ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها