سرلشکر سلامی: نیروی زمینی ضامن اطمینان بخش استقلال کشور است

دزفول - ایرنا - فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیروی زمینی ضامن اطمینان بخش استقلال کشور، تمامیت ارضی و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، ستون فقرات قدرت دفاعی ما است.

به گزارش ایرنا سردار سرلشکر حسین سلامی شامگاه پنجشنبه در حاشیه شانزدهمین رزمایش پیامبر اعظم(ص) در جمع خبرنگاران استفاده ترکیبی از تمام عناصر اصلی قدرت رزمی نیروی زمینی سپاه در رزمایش پیامبر اعظم را یادآور شد و افزود: دفاع مستحکم و مواضع ثابت، عملیات ضد هلی برد و استفاده از پهپادهای تهاجمی و آتش جنگی و ضد پهپاد ترکیبی از آتش و حرکت در مواضع ثابت و متحرک نشان دهنده توسعه تاکتیک‌های نوین است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استفاده موثر از پهپادهای تهاجمی، شناسایی و انتحاری را از نکات مهم این رزمایش دانست و بیان کرد: شلیک راکت‌ها و موشک‌ها از فاصله‌های دور از بالگردها و استفاده موثر از مین‌های جهنده به ارتقاع مناسب از سطح زمین و استفاده دقیق از قدرت آتش دقیق هماهنگ شده توسط واحدهای توپخانه از دیگر نکات مثبت این رزمایش است.

وی افزود: فرماندهی نظام یافته و پیشرفته، استفاده از پیشرفته‌ترین سامانه‌های کنترل ترکیبی از زمان‌بندی و هماهنگی این واحدها روی زمین یک قدرت پیوسته تهاجمی را به نیروی زمینی ارائه می‌دهند.

به گزارش ایرنا مرحله نخست رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۶ نیروی زمینی سپاه روز پنجشنبه با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران و فرمانده نیروی زمینی سپاه در منطقه عمومی جنوب غرب کشور آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها