۲۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۹
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 84226442
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر آموزش و پرورش: ۴۶ شهرک آموزشی در کشور درحال ساخت است 

بندرعباس- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: هم اکنون ۴۶ شهرک آموزشی در کشور درحال ساخت است که بزرگترین شهرک در استان هرمزگان ساخته می‌‎شود.

محسن حاجی میرزایی عصر پنجشنبه در آیین عملیات احداث بزرگترین شهرک آموزشی کشور در شهرک پیامبراعظم(ص) بندرعباس افزود: آموزش و پرورش مطابق سند تحول بنیادین به دنبال ساخت مدارس در فضاهای بزرگ است، چرا که فضای وسیع آموزشی تاثیر مطلوبی در امور تحصیلی و تربیتی دانش آموزان دارد.
وی با اشاره به جایگاه مدرسه به عنوان کانون رویدادهای فرهنگی تصریح کرد: مدرسه می‌تواند همواره به یک رویداد فرهنگی تبدیل شود و به عنوان کانون تربیتی در محله نقش آفرین باشد.
وزیر آموزش و پرورش اظهارداشت: به طور قطع هرچقدر مدرسه بیشتر در کانون توجه باشد، دارای توانمندی بیشتری در حل مسائل مختلف خواهد بود.
حاجی میرزایی با اشاره  به پدیده مهاجرت و گسترش حاشیه نشینی در شهرها نیز یادآورشد: این پدیده، آموزش و پرورش را در تنگناهای آموزشی قرار داده است و بهره گیری از این شهرک‌های بزرگ آموزشی می‌تواند به برون رفت از چالش‌ها کمک نموده و بهره‌ وری بیشتری را به دنبال خواهدداشت.
شهرک آموزشی بندرعباس تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد
استاندار هرمزگان نیز در آیین کلنگ زنی این طرح بزرگ آموزشی گفت: امیدواریم این شهرک که برای آن چهار هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است، تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.
فریدون همتی افزود: این شهرک آموزشی با بیش از ۲۵ هزار مترمربع فضای آموزشی و ۱۵ هزار مترمربع فضای ورزشی، درمانگاه، خدماتی، مسجد و غیره از طرح‌های نادر در سطح کشور است که به صورت مشارکتی ۵۰ درصدی بین خیران و اداره نوسازی مدارس هرمزگان ساخته می‌شود.
وی بیان داشت: علاوه براین شهرک بزرگ آموزشی، کار احداث درمانگاه مجهز فرهنگیان و ساخت خوابگاه یکهزار نفری برای دانشگاه فرهنگیان هرمزگان را نیز دنبال می‌کنیم که امیدواریم تا پایان دولت تدبیر و امید به سرانجام برسد.
شهرک آموزشی غرب بندرعباس در قالب ۱۰ مدرسه ۱۲ کلاسه شامل (پنج مدرسه دخترانه و پنج مدرسه پسرانه) طراحی شده است که با ساخت آن بیش از سه هزار و ۵۰۰ دانش آموزان هرمزگانی از فضای استاندارد بهره مند می‌شوند

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =