بایدن تغییر نظر جمهوری‌خواهان علیه ترامپ را محتمل دانست

نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا در حالیکه سعی دارد خود را از حاشیه محاکمه ترامپ در سنای آمریکا دور نگهدارد، احتمال داد نظر برخی در جریان این محاکمه و دیدن فیلم‌های یورش به کنگره تغییر کند.

به گزارش ایرنا، جو بایدن روز پنج‌شنبه این مطلب را در جمع خبرنگاران پیش از دیدار با جمعی از سناتورهای آمریکایی مطرح کرد، پیش از موضوع محاکمه ترامپ، از تماس تلفنی شامگاه گذشته خود با شی جین پینگ رئیس جمهوری چین سخن گفت و آن را ۲ ساعت بدون وقفه دانست.

وی شامگاه چهارشنبه با شی جین پینگ تماس گرفت و پیش از آن با حضور در وزارت دفاع آمریکا، از تشکیل یک تیم ویژه برای بررسی راهبردهای آمریکا در قبال پکن سخن گفته بود.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: من به خوبی او(شی) را می‌شناسم و ما زمان زیادی را هنگامی که معاون رئیس جمهوری بودم با هم گذرانده‌ایم.

بایدن در عین حال اظهار کرد: اما ما حرکت نکنیم، آنها ناهار ما را خواهند خورد. آنها ابتکارات عمده و جدیدی در مورد راه آهن دارند. آنها در حال حاضر راه آهن را دارند که ۲۲۵ مایل در ساعت به راحتی از آن میگذرد. آنها در حال کار هستند - آنها بسیار سخت کار می‌کنند تا کاری را انجام دهند که فکر می‌کنم ما باید انجام دهیم.

وی همچنین به صنعت اتومبیل‌سازی چین هم اشاره کرد که بسیار سریع و سخت در حال کار هستند تا با روشی جدید انرژی آن را تامین کنند و گفت آنها سرمایه گذاری زیادی خواهند کرد و با طیف وسیعی از مسائل مربوط به حمل و نقل، محیط زیست و موارد دیگر سر و کار دارند. بنابراین ما فقط باید قدم برداریم.

محاکمه ترامپ در سنا

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در پاسخ به سوالی درباره فیلم‌های منتشر شده در محکمه ترامپ در سنای آمریکا هم گفت: من به شما گفتم که من در حال کار بر روی وعده‌هایی هستم که در کارزار انتخاباتی داده‌ام. آهمه ما می‌دانیم که باید پیش برویم. امروز ، این در مورد مشاغل و زیرساخت ها است.

بایدن با بیان اینکه هیچ یک از محاکمه ترامپ را به صورت مستقیم تماشا نکرده است، اظهار کرد: شب گذشته بعد از ساعت ۹ و امروز صبح هم برخی از آنها را دیدم. من فکر می‌کنم سنا یک کار بسیار مهم را برای انجام دارد. حدس من این است که ممکن است برخی از ذهن‌ها تغییر کرده باشد، اما من نمی‌دانم.

دونالد ترامپ پس از یورش هوادارنش به کنگره آمریکا در ۱۷ دی‌ماه که با رمز «تقلب انتخاباتی» فراخوانده بود، در مجلس نمایندگان این کشور استیضاح شد و از ۲۱ بهمن ماه، دادگاه وی در سنا برای بررسی این پرونده در حال برگزاری است.

دادستان‌های منتخب مجلس نمایندگان که از روز چهارشنبه استدلالات خود را در قبال دادخواست ارائه شده، تشریح می‌کنند برای نخستین بار تصاویری از دوربین‌های امنیتی درون کنگره و همچنین دوربین‌های نصب شده بر لباس محافظان کنگره را منتشر کردند.

پایان دادن به دستور مرزی ترامپ

وی که قرار است در این دیدار با سناتورهای هر دو حزب درباره بازسازی زیرساخت‌های آمریکا صحبت کند، وضعیت اضطرار در مرزهای جنوبی را خاتمه داده است و معتقد است که نباید مالیات‌ شهروندان آمریکایی بیش از این برای ساخت یک دیوار مرزی صرف شود.

ترامپ از زمان روی کار آمدن خود بر ساخت دیوار مرزی با مکزیک تاکید داشت و در این مدت میلیاردها دلار را صرف آن کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار جهان