۸۰ بیمار کرونایی در شاهرود بستری هستند

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت : ۸۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بخش‌های اختصاصی بیماران کرونایی در بیمارستان امام حسین(ع) این شهرستان بستری هستند.

به گزارش ایرنا ، رضا چمن شامگاه پنجشنبه با بیان اینکه در ۴۸ ساعت گذشته ۷۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان‌های شاهرود و میامی شناسایی شدند، افزود: شمار مبتلایان از آغاز همه گیری تاکنون در شرق استان سمنان به ۶ هزار و ۸۲۴ تن رسید.

وی از افزایش نسبی مراجعه کنندگان سرپایی به مراکز درمانی و موارد بستری طی چند روز گذشته خبر داد و تصریح کرد : همچنان باید رعایت شیوه نامه های بهداشتی به طور جدی در دستور کار مردم باشد.

چمن با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته هم ۴۵ بیمار با علایم مشکوک به مراکز درمانی و اورژانس مراجعه کردند، اظهار داشت : از این تعداد ۱۲ تن در بخش های مختص به بیماری کرونا بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به اینکه تلاش خستگی ناپذیر مدافعان سلامت همچنان استمرار دارد، افزود: برای مقابله با این ویروس ، نیازمند ایثار و از خود گذشتگی همکاران و همراهی مردم در رعایت دستورالعمل‌های پیشگیری هستیم.

 بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت زرد و شهرستان میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۶۵ تن از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در کشور به ۵۸ هزار و ۷۵۱ تن رسید.

همچنین از روز گذشته تا امروز (۲۳ بهمن ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هفت هزار و ۴۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۵۲ تن از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ نیز در کشور به یک میلیون و ۴۹۶ هزار و ۴۵۵ تن رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =