ذوالفقارنسب: حلقه مفقوده فوتبال ایران، مدیریت صحیح است

تهران- ایرنا- پیشکسوت فوتبال ایران با بیان اینکه حلقه مفقوده فوتبال ایران، مدیریت صحیح است، گفت: امیدوارم مجمع با تبعیت از اصول دموکراسی برگزار و فرد اصلح‌تر انتخاب شود.

به گزارش ایرنا، بیستم بهمن ماه فهرست اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات فدراسیون فوتبال اعلام و از آن تاریخ به بعد رقابت برای تصاحب ریاست بر کرسی این فدراسیون به طور رسمی آغاز شد.

در این خصوص با «بیژن ذوالفقارنسب» که عناوین مختلف در فوتبال ایران را در پشت نام خود دارد، گفت و گو کردیم.

رییس کانون مربیان فوتبال ایران معتقد است مشکل فوتبال ایران فنی نیست و مشکل این فوتبال مدیریت است و با مدیریت صحیح قطار فوتبال ایران به ریل اصلی خود باز خواهد گشت.

ذوالفقارنسب در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه صلاحیت افراد متقاضی بر ریاست این فدراسیون بر چه پایه و اساسی تایید و یا رد شده است، گفت: درباره فرآیند گزینش افراد و شایستگی آنان برای تصدی برپست ریاست فدراسیون فوتبال از سوی دستگاه های مسوول اطلاع دقیقی در دست ندارم. من نیز همانند سایرین فقط می دانم صلاحیت مصطفی آجرلو، کیومرث هاشمی، علی کریمی و شهاب الدین عزیزی خادم برای ریاست بر فدراسیون فوتبال تایید شده است.

ویافزود: البته می توانم پیش بینی کنم مسوولان پس از بررسی کامل سوابق ورزشی، فعالیت های اجرایی و مدیریتی افراد را گزینش و اسامی واجدان شرایط را اعلام کردند.

مشاور وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: مرحله گزینش تمام و از این پس همه چیز در دست اعضای مجمع است که امیدوارم انتخابات با تبعیت از اصول دموکراسی برگزار و فرد اصلح از میان نفرات اعلام شده، سکان هدایت فدراسیون را برعهده گیرد.

کانون مربیان آماده میزبانی از نامزدهای ریاست بر فدراسیون فوتبال است

رییس کانون مربیان فوتبال ایران درباره برنامه این کانون در دور جدید انتخابات فدراسیون فوتبال نیز گفت: همانطور که می دانید مجوز فعالیت کانون مربیان فوتبال را ۱۳ سال پیش وزارت کشور صادر و مورد حمایت وزارت ورزش نیز است.

به گفته وی بی شک کانون مربیان در انتخابات فدراسیون فوتبال بی طرف است و از هیچ نامزدی حمایت نمی کند اما برنامه‌ای تحت عنوان نشست با نامزدهای نهایی و آشنایی با دیدگاه آنان در مدیریت بر فوتبال ایران داریم.

وی در پاسخ به این سووال که آیا تاکنون نامزدی برای شرکت در این نشست ابراز علاقه کرده است نیز تصریح کرد: «کیومرث هاشمی» نخستین نامزدی است که به کانون آمد و در جلسه پنج ساعته با او درباره برنامه هایش در فوتبال گفت وگو سازنده ای داشتیم.

ذوالفقارنسبت در پاسخ به سووال دیگری مبنی بر اینکه آیا این نشست می تواند فضا را برای حضور قدرتمند اعضا در مجمع فراهم کند یا خیر، عنوان کرد: بی شک این طور خواهد بود. کانون مربیان 2 هزار ۵۰۰ عضو دارد که حداقل ۱۵ تا ۲۰ نفر از اعضای آن عضو مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال هستند و می توانند کفه ترازو را به سود نامزدهای نهایی سنگین و سبک کنند.

به گفته وی بی‌تردید در نشست با نامزدهای نهایی زوایای آشکار و پنهان فوتبال ایران بیشتر برای نامزدها مشخص می شود. اعضا نیز با کادر مدیریتی و تفکرات احتمالی ریاست بعدی فدراسیون بیشتر آشنا خواهند شد.

لازمه ریاست بر فدراسیون فوتبال تسلط بر ۲ زبان خارجی است

رییس کانون مربیان فوتبال در پاسخ به این سووال که کانون مربیان چه شاخص هایی را برای نامزدهای احتمالی بر فدراسیون فوتبال لازم و ضروری می داند، گفت: براساس دیدگاه های اعضای هیات رییسه کانون مربیان رییس فدراسیون فوتبال باید اطلاعات، تحصیلات و دانش لازم مدیریت بر حیطه فوتبال را داشته باشد.

ذوالفقارنسب افزود: رییس باید بر فوتبال داخلی کاملا اشراف کامل داشتته باشد، اطلاعات بین المللی او در سطح قابل قبولی باشد و حداقل به ۲ زبان از چهار زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه و اسپانیولی آشنا و تسلط کافی داشته باشد.  

وی اضافه کرد: رییس فدارسیون فوتبال همچنین باید با فوتبال نواحلی مختلف کشور آشنا و نقاط ضعف و قوت این نقاط را بشناسد و برای آنان  برنامه داشته باشد.

علاوه بر تمامی این موارد رییس فدراسیون باید گروه مدیریتی قوی در کنار خود داشته باشد. به حد کفایت با حقوق بین الملل ورزشی آشنا باشد و از مدیران قوی در این حوزه استفاده کند.

برای کسب درآمد در فوتبال برنامه عملیاتی داشته باشد. از انباشت بدهی در فدراسیون جلوگیری کند. از قدرت کافی  برای برقرای ارتباط با باشگاه های داخلی و خارجی برخوردار باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha