نگرانی کابل از افزایش خشونت ها و نقش زندانیان آزاد شده طالبان

تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری افغانستان شامگاه پنجشنبه گفت که زندانیان آزاد شده طالبان در افزایش خشونت‌ها در افغانستان نقش دارند.

به گزارش ایرنا از شبکه طلوع نیوز، امرالله صالح معاون اول اشرف غنی اعلام کرد که وی آماده است تا مورد به مورد ثابت کند که زندانیان آزاد شده طالبان در افزایش خشونت و ترور در برابر مردم افغانستان دخیل هستند.

صالح در ادامه به حملات اخیر به کارمندان نهادهای غیرنظامی مانند وزارت‌های امور خارجه، کشاورزی، کار و امور اجتماعی و حمله بر نظامیانی اشاره کرد که پشت سر آن زندانیان آزاد شده طالبان نقش دارند.

نگرانی از حضور مجدد زندانیان آزاد شده طالبان به صحنه جنگ در حالی مطرح می شود که دولت افغانستان چند ماه پیش براساس توافقنامه صلح بیش از پنج‌هزار زندانی طالبان را از زندان آزاد کرد.

علاوه براین طالبان بار دیگر خواستار آزادی شماری از زندانیان خود است. اما امرالله صالح می‌گوید که حکومت در آزادی زندانیان بیشتر این گروه کورکورانه عمل نخواهد کرد.

براساس آمارها تنها در دو هفتۀ گذشته نزدیک به ۳۰ تن در حمله‌های هدفمندانه در کابل جان باختند و ۳۰ تن دیگر نیز زخمی شده اند که بیشتر آنان غیرنظامیان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار جهان