هزار و ۷۵۰ متر به فضاهای ورزشی داشلی‌برون گنبدکاووس اضافه شد

گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس گفت که با افتتاح زمین چمن مصنوعی شهر مرزی اینچه‌برون از توابع داشلی‌برون این شهرستان توسط معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت ورزش و جوانان، هزار و ۷۵۰ مترمربع به مساحت فضاهای ورزشی این بخش محروم و کمتر توسعه یافته، اضافه شد.

حجت الله یوسفی عصر پنجشنبه در حاشیه مراسم افتتاح زمین چمن مصنوعی شهر اینچه برون به خبرنگار ایرنا اظهار داشت که با افتتاح این پروژه، مساحت کل فضاهای ورزشی بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس به پنج هزار و ۲۵۰ متر مربع افزایش یافت.

به گفته وی، هم اکنون یک سالن ورزشی به مساحت ۲ هزار مترمربع، یک زمین چمن مصنوعی در روستای "کُرند" با هزار و ۵۰۰ مترمربع و یک زمین چمن مصنوعی در شهر اینچه برون با هزار و ۷۵۰ مترمربع در بخش داشلی برون گنبدکاووس وجود دارد. 

یوسفی با یادآوری اینکه گنبدکاووس ۱۴ پروژه نیمه تمام ورزشی دارد که با پیگیری مسوولان عملیات ساخت ۲ پروژه آن شامل چمن مصنوعی اینچه برون و کرند به پایان رسید، اضافه کرد: هفته گذشته زمین چمن مصنوعی روستای کرند بخش داشلی برون به مساحت هزار و ۵۰۰ متر مربع و هفت میلیارد ریال اعتبار با حضور "محمد امید" معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری افتتاح شد.

همچنین معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت ورزش و جوانان نیز در این مراسم گفت: در ایام دهه فجر امسال ۲۲۴ پروژه ورزشی به مساحت ۵۰۲ هزار مترمربع و با پنج هزار و ۷۰ میلیارد ریال اعتبار در سراسر کشور افتتاح شد که سهم استان گلستان از این پروژه‌ها ۱۳ پروژه عمرانی و ۱۲ خانه ورزش روستایی با مجموع ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار است.

جمشید تقی زاده، به دستاوردهای مهم دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه ورزش نیز اشاره کرد و افزود: دولت تدبیر و امید در آغاز فعالیت خود ۴۱ هزار مکان ورزشی تحویل گرفت و هم اکنون تعداد این مکان‌ها به ۶۱ هزار مورد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد که از سال ۹۲ تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ زمین چمن مصنوعی در کشور افتتاح شد و تعداد خانه‌های ورزش روستایی نیز از ۷۰۰ مورد به پنج هزار باب رسیده است.

تقی زاده همچنین دراین مراسم که نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی و فرماندار ویژه این شهرستان نیز حضور داشتند، قول داد تا نسبت به فراهم کردن امکانات مورد نیاز والیبال ساحلی در این منطقه مساعدت نماید.

به گزارش ایرنا، معاون وزیر ورزش و جوانان که از صبح امروز به گلستان سفر کرده است، سالن ورزشی روستای اصفهان کلاته گرگان، چمن مصنوعی بزرگ و سردر و جایگاه ویژه و تماشاگران مجموعه سوارکاری شهرستان آق‌قلا را افتتاح کرد.

افتتاح چمن مصنوعی شهرستان علی آبادکتول، بهره‌برداری از ۲ زمین چمن مصنوعی در روستاهای "اسلام‌آباد و عرب بوران" گالیکش و زمین چمن‌ مصنوعی شهرستان کلاله از دیگر برنامه‌های سفر امروز معاون وزیر ورزش و جوانان به گلستان بود.

بخش داشلی برون گنبدکاووس با سه هزار و ۸۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارای ۳۰ روستا و یک نقطه شهری است که در طول نوار مرزی ۱۴۵ کیلومتری ایران و ترکمنستان در شمال این شهرستان گسترده شده و اکثریت قریب به اتفاق ۲۶ هزار نفر ساکنان آن را ترکمن‌های اهل سنت تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها