استودیوی آموزش مجازی دفتر تبلیغات راه‌اندازی شد

قم – ایرنا – نمایشگاه دائمی و استودیوی آموزش‌های مجازی مرکز آموزش‌های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم افتتاح و راه‌اندازی شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، رییس مرکز آموزش های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی نیز در آیین افتتاح این مرکز گفت: این استودیو به منظور پاسخگویی به نیازها و مطالبه های موجود برای برگزاری دوره های آموزشی مختلف، راه اندازی شد.

محمدعلی سلیمانی افزود: با راه اندازی این مجموعه، سه استودیو برگزاری دوره آنلاین به ظرفیت این مرکز افزوده شد.

وی ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی زیادی از مرکز آموزش های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی مطالبه می شود که برای پاسخگویی به این مطالبه ها، راه اندازی مکانی مجهز برای برگزاری آموزش های مجازی در دستور کار این مرکز قرار گرفت.

سلیمانی با تاکید بر اینکه با راه اندازی این استادیو ظرفیت های آموزشی این مرکز افزایش می یابد، افزود: تا یک ماه آینده، نوبت اساتید برای حضور در استودیو و ضبط برنامه های مدنظر، برنامه ریزی شده تا برنامه های مورد نیاز ضبط و مورد بهره برداری قرار بگیرد.

رییس مرکز آموزش های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۷ هزار و ۵۰۰ دقیقه آموزش در قالب ۸۷۵ جلسه در مرکز آموزش های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تولید و تدوین شده است.

وی ادامه داد: تا کنون ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از جامعه المصطفی، یک هزار و ۲۰۰ تن از روحانیون و ائمه جماعات نهاد رهبری در دانشگاه ها و همچنین ۹۰۰ تن ائمه جمعه رسمی شاغل در وزارت نفت  از دوره های این مرکز طی چند ماه اخیر بهره مند شده اند.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی نیز در این آئین با اشاره به بهرمندی مراکز حوزوی از آموزش های مرکز آموزش کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی، گفت: این مرکز در حوزه آموزش های کاربردی برای طلاب، مبلغان و روحانیون در سراسر کشور شناخته شده و زبانزد است.

حجت الاسلام والمسلمین سعید روستا آزاد ادامه داد: حوزه علمیه خواهران و برادران، سازمان اوقاف، جامعه المصطفی و مجموعه هایی مانند این، به طور عمومیً آموزش های کاربردی شان از طریق این مرکز ارائه می شود.

 رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز در آیین افتتاح این مرکز، گفت: راه اندازی این استودیو، نشان از اعتقاد این دفتر به استفاده از روش های نو در تبلیغ و بسط فرهنگ دینی است.

حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی افزود: بسط فرهنگ توحیدی، اخلاق و معنویت در جامعه و رشد فرهنگ دینی و قرآنی و مکتب اهل بیت(ع) در جامعه مهمترین محور فعالیت این دفتر است.

وی با اشاره به اهمیت مسأله تبلیغ در فعالیت های این دفتر گفت: دفتر تبلیغات علاوه بر ارتباط عموم مردم، برای خواص، نخبگان و قشر علاقه‌مند به کارهای علمی و فخیم، در شاخه های مختلف، کارهای پژوهشی تولید می کند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان این که تبلیغ، جوهره اصلی این نهاد حوزوی است، تصریح کرد: بر خلاف تصور عده ای که گمان می کنند دفتر تبلیغات به بخش نخبگانی بیشتر اهمیت می دهد، مسأله تبلیغ و ارتباط با عموم مردم، جوهره اصلی و اساس تأسیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم است.

واعظی افزود: هم اکنون پیرامون تبلیغ علوم و معارف دینی به شکل های مختلف در دفتر تبلیغات اسلامی در حال انجام است و سعی می شود تا در این مسیر از روش های جدید، نوین و بدیع در قالب و محتوا بهره گرفته شود.

وی با بیان اینکه دفتر تبلیغات اسلامی با حداقل بودجه، کارهای بسیار بزرگی در حال انجام است، اظهار داشت: آن جوشش، انگیزه و توجه به احساس مسولیت، پیشران فعالیت های دفتر تبلیغات اسلامی بوده که باید آن را قدر دانست./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها