۹۶ کرونایی در مراکز درمانی کاشان و آران و بیدگل بستری هستند

کاشان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: اکنون۹۶ بیمار کووید ۱۹ در مرکزهای درمانی کاشان و آران و بیدگل تحت درمان قرار دارند که ۲۱ نفر آنان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش ایرنا، سید علیرضا مروجی روز پنجشنبه افزود: از مجموع کرونایی‌های پذیرش شده ۸۷ بیمار در مراکز درمانی کاشان و ۹ بیمار در آران و بیدگل بستری هستند.

به گفته وی، از کرونایی‌های بستری‌شده در بخش مراقت‌های ویژه نیز ۱۸ بیمار در مراکز درمانی کاشان و سه بیمار در آران و بیدگل بستری شده‌اند.

وی با اشاره به ثبت ۵۶ مورد جدید ویروس کرونا در کاشان و آران و بیدگل اظهار داشت: شمار آزمایش مثبت کرونا در این منطقه به ۱۳ هزار و ۸۴۶ نفر رسید.

رییس دانشگاه علوم پرشکی کاشان با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ نفر با علایم ویروس کرونا در مرکزهای درمانی کاشان پذیرش شدند، افزود: مرکزهای درمانی آران و بیدگل در این مدت پذیرش با علایم ویروس کرونا نداشتند.

مروجی خاطر نشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته فوت‌شده کرونایی در کاشان و آران و بیدگل ثبت نشد.

به گفته وی، از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون ۱۳۰ هزار و ۶۶۳ نفر به مرکزهای بستری، تشخیص سرپایی و درمانی شهرستان‌های آران و بیدگل و کاشان مراجعه کردند.

مروجی اضافه کرد: در این مدت، هشت هزار و ۴۴۳ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های کاشان و آران و بیدگل ترخیص شدند.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل زرد است.

ویروس کرونا  اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست این ویروس  بردارند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =