ابرکوه از لحاظ تامین آب شرب ، برق ، گاز، تلفن و جاده منطقه سبز است

یزد - ایرنا - سرپرست فرمانداری ابرکوه گفت: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ و ارایه خدمات از سوی دولتمردان ، این شهرستان و روستاهای آن از منابع آب شرب بهداشتی، برق ، گاز، تلفن و جاده آسفالت برخوردار است و در واقع منطقه سبز محسوب می شود.

محمدحسین امامی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با قدردانی از حضور با شکوه گروه های مختلف مردم در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن در شهرهای ابرکوه و مهردشت و برخی روستاها، افزود: ۴۲ سال از پیروزی انقلاب می گذرد ، خدمات و فعالیت‌های زیادی در عرصه های مختلف اقتصادی ، خدماتی ، فرهنگی، اجتماعی و تامین زیرساخت های توسعه در این شهرستان کمتر توسعه یافته استان پس از پیروزی انقلاب انجام ‌شد.

وی همچنین تاکید کرد: مسوولان در راستای تحقق منطقه سبز گام های بلندی برداشتند و تا پایان سال علاوه بر رونق اقتصادی، تعداد افراد جویای کار نیز کاهش می یابد.

وی بهره برداری از شرکت فرآوری محصولات لبنی با ظرفیت جذب روزانه ۲۰۰ تن شیرخام ، ساخت بزرگترین مجتمع پرورش دام سبک و سنگین استان یزد در روستای اسدآباد ، شرکت تهیه و بسته‌بندی صنایع غذایی، بهره‌برداری از خط تولید مفتول کلاف در کارخانه فولاد و طرح فولادسازی در این واحد تولیدی را از جمله طرح‌های اقتصادی در دست اجرا بیان کرد.

رییس کارگروه اشتغال شهرستان در ادامه با اشاره به بسترهای مناسبی که در حوزه هایی کشاورزی ، دامداری و گردشگری ایجاد شد، تصریح کرد: ساخت مجتمع‌های دامپروری، گلخانه‌ ای ، تامین زیرساخت‌های مناسب برای توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی ، مواد لبنی ، وجود خانه‌ها و قلعه‌های تاریخی مناسب برای تبدیل به بوم گردی‌ها، امکان جذب بیشتر  منابع مالی را در این شهرستان فراهم کرد.

زمینه سرمایه گذاری در۲ ناحیه صنعتی ابرکوه و بخش بهمن و یک شهرک صنعتی فراهم  است

سرپرست فرمانداری ابرکوه ادامه داد: در حوزه صنعت و تامین زیرساخت ها، بستر مناسبی برای سرمایه گذاران در ۲ ناحیه صنعتی ابرکوه و بخش بهمن و نیز شهرک صنعتی ۱۷۰ هکتاری شهرستان  فراهم است.

وی یادآور شد: حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی و حتی خارجی در حوزه تولید و اشتغال در صدر اولویت های مجموعه فرمانداری قرار دارد.

امامی بابیان اینکه ۴۰ درصد اشتغال مردم شهرستان مربوط به بخش کشاورزی است، تأکید کرد: سرمایه‌گذاری در بخش تولید و ایجاد اشتغال با بهره مندی از روش‌های نوین آبیاری و علمی می توان اشتغال خوبی را در حوزه های کشاورزی و دامداری ایجاد کرد.

تکمیل بزرگراه ابرکوه سورمق و راه آهن یزد – اقلید فارس زمینه را برای سرمایه گذاران تسهیل می کند

وی خاطرنشان کرد: به زودی با تکمیل بزرگراه تفت - ابرکوه - سورمق فارس و همچنین تکمیل راه آهن یزد – اقلیدفارس که مصوب سفر مقام معظم رهبری به استان یزد است زمینه برای سرمایه گذاران بخش های مختلف اقتصادی ، در حوزه های صنعتی ، کشاورزی نوین و گردشگری بیشتر تسهیل می شود.

وی اضافه کرد: ابرکوه به عنوان یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری و با ۴۰۰ اثر تاریخی ، طبیعی و گردشگری شناسایی شده کشور می‌تواند محور توسعه و اشتغال برای افراد جویای کار و سرمایه گذار باشد.

از میان شهرهای یادشده تفت و میبد دیگر مناطق نمونه گردشگری کشور معرفی شده است و یزد تنها استانی است که با سه شهر نمونه گردشگری در صدر دیگر استان ها قرار دارد. 

بهره برداری  از ۱۴ پروژه عمرانی دهه فجر

به گفته سرپرست فرمانداری ابرکوه به مناسبت ایام الله دهه فجر( ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه) ۱۴ پروژه عمرانی با ۱۶۷ میلیارد ریال بودجه دولتی در این شهرستان ، به بهره برداری رسید.

وی اظهارکرد: این طرح‌ها در حوزه های کشاورزی ، دامپروری ، فضای آموزشی ساخته شد که با  افتتاح و بهره برداری از این طرح‌ها حدود ۷۰ فرصت شغلی برای افراد جویای کار در منطقه ایجاد شد.

امامی همچنین با قدردانی مجدد از حضور آحاد مردم به ویژه قشرهای جوان که در برنامه های گرامیداشت دهه فجر با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ که فعالانه در فضای مجازی و با رعایت مسایل بهداشتی در راهپیمایی موتوری و خودرویی شرکت کردند، اظهار کرد: امسال مردم با حضور خود در صحنه های انقلاب بار دیگر، اقتدار و عظمت انقلاب را به دنیا نشان دادند.

هم اکنون هزار و ۱۸۰ واحد صنعتی ، تولیدی ، خدماتی ، معدنی  و کارگاه های ساختمانی دارای یک تا ۳۰۰ کارگر در شهرستان ابرکوه فعال است که در مجموع پنج هزار و ۵۰۰ نفر در این واحدها مشغول به کار هستند.

مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها