رییس فدراسیون روستایی: هدف المپیاد رشد مربیان و روستان نشینان  است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی در مجمع عمومی سالیانه هیات استان کرمان گفت: هدف اصلی از برگزاری المپیاد ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی رشد مربیان و روستان نشینان کشور است.

به گزارش ایرنا، «محمد تقی امیری خراسانی» با اشاره به اینکه اهل استان کرمان است و به این خاک نجیب افتخار می‌کند، اظهار داشت: در شورای عالی وزارت ورزش که درحضور «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان برگزار می‌شود، بحث خانه‌های ورزش روستایی مطرح و مقرر شد در هر روستایی که خانه ورزش ندارد یک خانه ورزش احداث شود.

وی با اشاره به اینکه برای رشد ورزش روستایی و توسعه و گسترش ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی محلی باید از تمام ظرفیت‌های  پایگاه‌های بسیج عشایری و اقشار، سمن‌های جوانان و دهیاری‌ها استفاده شود، ادامه داد: هم اکنون به دنبال برگزاری باشکوه  المپیاد خانه‌های ورزش روستایی هستیم.

به گفته وی با برگزاری این المپیاد زمینه رشد و شکوفایی استعدادهای ناب ورزشی روستاها فراهم شده و این استعداد آسان‌تر شناسایی می‌شوند.

رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی تاکید کرد: برای دانش‌افزایی مربیان روستانشین برنامه‌های متنوعی در دست اجرا داریم و این مساله ازاهداف مهم فدراسیون به شمار می رود.

امیری خراسانی افزود: با توجه به اینکه در استان کرمان زمین‌های چمن گل ‌هندبالی مصنوعی زیادی به بهره‌برداری رسیده است، امیدوارم المپیاد مینی فوتبال قهرمانی کشور در این استان برگزار شود.

وی با بیان اینکه اکثر بازیکنان تیم‌های ملی روستانشین و عشایرنشین بوده اند، اضافه کرد: این مساله وظیفه ما را نسبت به قبل سنگین تر کرده برهمین اساس وظیفه داریم استعدادهای ناب ورزشی در روستاها را با دقت بیشتری شناسایی کنیم و با ایجاد تفاهم‌نامه‌های مختلف با سایر فدراسیون‌ها شاهد موفقیت بیش از پیش آنان در رقابت‌های ملی و بین المللی باشیم.

این مقام مسوول ادامه داد: ورزش‌ها و بازی‌ها بومی قسمتی از فرهنگ کهن ایران زمین بوده و سابقه و اصالت زیادی دارند از این رو علاوه بر جامعه روستایی تمامی جامعه شهری نیز باید با این ورزش‌ها آشنا شوند. برهمین اساس به منظور معرفی مناسب‌تر آنان به جامعه به تبلیغ بیشتری نیاز داریم.

وی در خاتمه از هیات‌های استانی خواست با شهرداری‌ها تفاهم نامه‌ای، مبنی بر ایجاد ایستگاه‌های دائمی بازی‌های بومی محلی در بوستان‌های بزرگ شهرها مبادله کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار ورزش