رئیس جمهور صربستان برای همتای ایرانی خود پیام تبریک فرستاد

بلگراد-ایرنا- رئیس جمهور صربستان در پیام تبریکی به مناسبت چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی ، بر توسعه و تقویت روابط تهران - بلگراد در زمینه های مختلف تاکید کرد .

به گزارش ایرنا، «آلکساندر ووچیچ» رئیس جمهور صربستان در این پیام خطاب به حجت الاسلام و  المسلمین «حسن روحانی» رئیس جمهوری نوشت: به مناسبت چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی در ایران، از جانب شهروندان جمهوری صربستان و شخص خود مراتب تبریکات و بهترین آرزوها را برای بهروزی و سعادت جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران ابراز داشته و برای شخص جنابعالی آرزوی سلامتی و خوشبختی دارم.

بر این باورم که طی دوره آتی، به ایجاد روابط دوجانبه خوب بر اساس احترام متقابل و در راستای منافع دو کشور و ملت‌های خود ادامه خواهیم داد.

 پیام تبریک وزیر امور خارجه صربستان

وزیر امور خارجه صربستان نیز در پیام جداگانه ای به همتای ایرانی خود به مناسبت چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی ایران بر ارتقای همکاری های دو کشور تاکید کرد.

«نیکولا سلاکوویچ» در این پیام خطاب به «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان نوشت: عالی‌جناب، تبریکات صمیمانه اینجانب را به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران پذیرا باشید و بهترین آرزوها را برای موفقیت و بهروزی کشور و ملت شما ابراز می‌دارم.

اعتقاد دارم که روابط و همکاری‌های جمهوری صربستان و جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر احترام و درک متقابل در راستای منافع دوجانبه و منافع ملت‌های دوست ما توسعه خواهد یافت و در این راستا آمادگی دارم تا شخصا نقش خود را ایفا کنم.

همچنین مایلم مراتب قدردانی صربستان را بابت موضع اصولی کشور شما در رابطه با به رسمیت نشناختن اعلام یک‌جانبه استقلال به اصطلاح کوزوو بیان داشته و ابراز امیدواری کنم که جمهوری اسلامی ایران همچنان به حمایت‌های خود در راستای حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری صربستان ادامه دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار جهان