کرونا دوباره چهره بیشتر شهرستان‌های فارس را زرد کرد

شیراز_ایرنا _ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از نشستن دوباره رنگ زرد کرونا بر چهره شیراز و بیشتر شهرستان‌های فارس اظهار تاسف کرد و افزود: بازگشت دوباره فارس به رنگ زرد بیانگر عادی‌ انگاری شرایط و نادیده گرفتن شیوه‌نامه‌های بهداشتی است.

سید روح اله حسینی روز پنجشنبه با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون،۶۱۰هزار و ۶۲۰ مورد تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۷۰ هزار و ۸۹۵ نفر بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی افزود : همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۳ هزار و۳۴۳ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد هزار و ۹۷۶ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۲ هزار و۸۷۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

 دکتر حسینی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۶۱۵ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۸۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های مراقبت های ویژه خدمات درمانی مورد نیاز را دریافت می کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه با اعلام جان باختن ۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ در استان فارس را سه هزار و ۱۸۹ نفر اعلام کرد.

وی همچنین از بهبودی ۱۶۵ هزار و ۶۳۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

اعلام آخرین وضعیت کرونا در استان بر اساس رنگ بندی

او با اعلام آخرین وضعیت کرونا در فارس بر اساس رنگ بندی برنامه «ماسک» عنوان کرد: شهرستان های اقلید، مرودشت، سپیدان، رستم، خرامه، سروستان، کوار، فراشبند، فیروزآباد، مُهر، خُنج و گراش در وضعیت آبی قرار دارند وسایر شهرستان های استان فارس به رنگ‌زرد کرونایی در آمده اند.

دکتر حسینی با این هشدار که حضور در میهمانی ها و تجمعات به ویژه در روزهای تعطیل و همچنین رعایت نکردن توصیه های بهداشتی موجب افزایش این بیماری شده است، از مردم خواست تا با جدی گرفتن و رعایت پروتکل های بهداشتی بتوانیم از خود، خانواده و اطرافیان در مقابل این ویروس خطرناک محافظت کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها