سه طرح در بخش عقیلی گتوند به بهره‌برداری رسید

دزفول - ایرنا - کتابخانه عمومی شهر سماله، گام نخست پارک ساحلی و ساختمان اداری شهرداری ترکالکی گتوند روز پنجشنبه به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی در بخش عقیلی گتوند به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا،سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان در آیین بهره‌برداری از کتابخانه عمومی برکت رسالت شهر سماله بخش عقیلی شهرستان گتوند، با بیان اینکه این کتابخانه ۲۲۲ مین کتابخانه خوزستان و دهمین کتابخانه عمومی گتوند است، افزود: این کتابخانه که کار ساخت آن از سال ۹۳ شروع شده در متراژ ۲۸۰ مترمربع و با اعتبار ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی و بنیاد برکت احداث شده است.

عباس حسین زاده ادامه داد: مخزن کتاب، بخش کودک، ۲ سالن مجزای خواهران و برادران از جمله بخش‌های این کتابخانه است.

وی افزود: یکی از مسایل و شاخص‌های توسعه پایدار سنجش کشورها میزان اهمیت آن کشورها به مسایل فرهنگی به ویژه کتاب و کتابخوانی است و انقلاب اسلامی، انقلابی با رویکرد فرهنگی بوده است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان گفت: وضعیت شاخص‌های کتابخانه‌ای در شهرستان گتوند نسبت به جمعیت این منطقه خوب است و مسوولان شهر سماله از این کتابخانه برای تبادل فکر و دانش استفاده کنند.

فرماندار گتوند نیز در این آیین گفت: هر منطقه‌ای که به دنبال پیشرفت و توسعه است باید نگاه ویژه‌ای به کتابخانه‌ها، آموزش و پرورش و مساجد داشته باشد.

حسین اسدی پور افزود:بر اساس اعلام سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان میانگین سرانه فضای کتابخانه‌ای شهرستان گتوند از میانگین خوزستان بالاتر است که جای تقدیر دارد.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان نیز در این آیین گفت: یکی از پیش نیازهای حوزه های فرهنگی اجتماعی توجه به زیرساخت‌ها است.

یعقوب شلیش پور افزود:اگر امروز در همه عرصه‌ها توانستیم مطرح شویم توجه به این بخش‌ها بوده است. شهرستان‌های شوشتر و گتوند همیشه در این حوزه‌ها پیشتاز بوده‌اند.

امام جمعه گتوند نیز گفت: با احداث این کتابخانه زمینه برای مطالعه، علم آموزی و مقدمه عمل ایجاد می‌شود تا جوانان تربیت، و برای خدمت به جامعه اسلامی آماده شوند.

حجت‌الاسلام اسماعیل اسدپور افزود:هر کشور و  جامعه‌ای که توسعه یافته مراحل علم آموزی، کیفی سازی علوم، پژوهش محور شدن و تبدیل علم به فن آوری و تبدیل فن آوری به ثروت را پشت سر گذاشته است.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین، موضوع فرهنگی را مهمترین مساله در پیشرفت کشور دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران، انقلابی فرهنگی است.

سهراب گیلانی افزود: ایران در ۲ بخش اقتصاد و فرهنگ مورد تهاجم دشمن قرارگرفته، لذا احداث و توجه به کتابخانه‌ها از جمله اقدامات مهم فرهنگی برای مقابله با تهاجم فرهنگی به ویژه در مناطق کمتر برخوردار است.

بهره‌برداری از گام نخست پارک ساحلی و ساختمان اداری شهرداری ترکالکی گتوند

به گزارش ایرنا همچنین در آیینی با حضور جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی گام نخست پارک ساحلی و نیز ساختمان اداری شهرداری ترکالکی گتوند به بهره‌برداری رسید.

شهردار ترکالکی گتوند در حاشیه آیین بهره‌برداری از پارک ساحلی این شهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: گام نخست پارک ساحلی ۲/۵ هکتار است که با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای احداث شده است.

امیر حسین بیگدلی مدت اجرای این طرح را ۱۸ ماه بیان کرد و افزود: فضای سبز و روشنایی، پیست پیاده‌روی و دوچرخه سواری و سکوبندی از جمله امکانات این طرح است.

وی درباره احداث ساختمان اداری شهرداری ترکالکی نیز گفت: این طرح در ۶۳۰ مترمربع مساحت با اعتبار بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی احداث شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها