یک مرکز جراحی و کلینیک در بوشهر افتتاح شد

بوشهر- ایرنا- با مشارکت بخش خصوصی مرکز جراحی و کلینیک عرفان با ۴۰ میلیارد تومان اعتبار با حضورنماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و استاندار افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این آئین گفت: همکاری و مشارکت خیران در عرصه توسعه فضای سلامت حرکتی بسیار صحیح در فضای پیشرفت، توسعه و خدمت به مردم است و امید می‌رود مشارکت خانواده خیر سلامت در راه‌اندازی مرکز جراحی و کلینیک تخصصی ایثار بوشهر به عنوان الگو در جامعه معرفی شود.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: این استان فراز و نشیب‌های زیادی دیده ولی در شرایط کنونی کارها و طرح‌های مهمی در استان بوشهر اجرا شده اما هنوز این استان به جایگاه واقعی خود دست نیافته است.

وی اضافه کرد: با توجه به زیرساخت‌های ایجاد شده درمانی و طراحی دانش بنیان، بوشهر می‌تواند به قطب گردشگری پزشکی در منطقه خلیج‌فارس تبدیل شود.

امام جمعه بوشهر بیان کرد: همچنین در بخش سخت‌افزاری و احداث درمانگاه‌های تخصصی و عمومی هر چند طرح‌های مهمی در استان اجرا شده ولی تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.

صفایی بوشهری ادامه داد: با تدوین نقشه آمایشی و شناسایی تمامی ظرفیت‌های درمانی و بهداشتی، باید زمینه مشارکت بخش خصوصی و توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه درمان فراهم شود.

وی با بیان اینکه در ۱۰ سال گذشته طرح‌های قابل توجهی در حوزه بهداشت و درمان استان بوشهر اجرا شده است افزود: با اجرای این طرح‌ها، هنوز برخی از مردم استان بوشهر برای دریافت خدمات درمانی به دیگر استان‌ها سفر می‌کنند که نشان می‌دهد استان نیاز به تجهیزات درمانی و پزشک متخصص دارد.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: افزایش تعداد دستگاه‌های دیالیز در استان را ضروری دانست. 

صفایی بوشهری با تاکید بر توسعه و گسترش فرهنگ وقف در زمینه تولید علم، دارو و درمان گفت: وقف در حوزه سلامت نیاز امروز جامعه است و توسعه این فرهنگ در حوزه سلامت و درمان باید به یک فرهنگ در استان تبدیل شود.

وی بیان کرد: مصوبه بیمارستان تخصصی و بین‌المللی قلب بوشهر باید اجرایی، عملیاتی و اعتبارات لازم آن تامین شود.

استاندار بوشهر گفت: مرکز جراحی و کلینیک تخصصی عرفان که با مشارکت خانواده یزدان‌پناه راه‌اندازی شده کار مهم و در خور تحسین است و جبران عقب ماندگی بخش درمانی استان با همکاری و مشارکت بخش خصوصی ضروری است.

عبدالکریم گراوند افزود: طرح‌های مهم درمانی با همکاری بخش خصوصی در استان بوشهر در حال اجرا است و در همین راستا برای ساخت دی‌کلینیک در بخش‌های مختلف درمانی اقدامات لازم در حال انجام  است و توسعه این مراکز مورد حمایت ویژه قرار دارند.

گراوند با اشاره به اهمیت جذب سرمایه‌گذار در حوزه توریسم درمانی گفت: تقویت و حمایت از بخش خصوصی در اولویت برنامه‌های استان است که در این راستا  تسهیلات لازم به بخش خصوصی ارائه می‌شود.

گراوند با بیان اینکه به‌زودی با تکمیل مابقی این پروژه‌ها، پرونده این  بخش بسته می‌شود گفت: اکنون طرح‌های مهمی در حوزه ساخت بیمارستان در حال اجرا است که طرح جایگزین بیمارستان فاطمه زهرا(س) بوشهر، بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان و دیگر طرح‌های مهم درمانی در استان در حال ساخت است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه کرونا سبب شد زیرساخت‌های درمانی استان افزایش یابد خاطر نشان کرد: اکنون تمام بیمارستان‌های استان بوشهر دارای تجهیزات لازم برای رسیدگی به بیماران کرونایی هستند و راه‌اندازی و نصب دستگاه اکسیژین‌ساز در بیشتر بیمارستان‌های استان انجام شده است.

مرکز جراحی و کلینیک عرفان در درمانگاه ایثار با سه اتاق عمل و ۱۰ تخت بستری با همت خیر سلامت در استان بوشهر راه اندازی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =