فاز دوم تصفیه‌خانه شهرک صنعتی اردبیل سال ۱۴۰۰ بهره برداری می‌شود

اردبیل - ایرنا - معاون فنی شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: روند اجرایی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل مطلوب است و سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، روح الله حیدری در بازدید خبرنگاران از واحدهای تولیدی و تصفیه خانه فاضلاب شهرک افزد:تکمیل ظرفیت تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی ۲ اردبیل یکی از معضلات زیست محیطی بود که برای رفع آن عملیات احداث ساختمان مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب این شهرک با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال شروع شده و تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ظرفیت این تصفیه خانه را ۲هزار و ۵۰۰ متر مکعب اعلام کرد و گفت: برای تکمیل این تصفیه‌خانه ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

حیدری با باین اینکه با هدف جلوگیری از آلودگی‌های زیست محیطی تاکنون چهار تصفیه‌خانه در شهرک‌های صنعتی استان احداث و به بهره برداری رسیده است، افزود: نصب تاسیسات مورد نیاز برای این تصفیه‌خانه به اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد که با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای و کمبود اعتبارات داخلی شرکت شهرک‌های صنعتی، تکمیل و اجرای کامل آن در حد توان این شرکت نبوده و نیازمند تخصیص اعتبارات استانی و ملی است.

وی یکی از راه‌های رسیدن به توسعه پایدار و کاهش اثرات نامطلوب محیط زیست را بهبود و توسعه روش‌های تصفیه فاضلاب دانست و ابراز امیدواری کرد تا واحدهای صنعتی با رعایت مسائل زیست محیطی و افزایش سطح کیفی تصفیه‌خانه‌های فاضلاب، به توسعه پایدار استان و حفظ محیط زیست کمک بیشتری نمایند.

معاون فنی شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از بهسازی معابر و زیرساخت‌های شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل خبر داد و گفت:یکی از مشکلات موجود در این شهرک فرسودگی معابر است که با مرور زمان مستهلک و از بین رفته است و با توجه به اهمیت موضوع، در دو سال اخیر تلاش شد تا بهسازی و نوسازی زیرساخت های این شهرک شتاب گیرد.

حیدری افزود: اجرای پروژه بهسازی ۱۴ خیابان با پیمان سپاری و انتخاب پیمانکار آغاز شده است که این پروژه ها با پیشرفت فیزیکی مناسبی در حال اجرا و فعالیت هستند و برای اجرای آنها ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

وی ادامه داد: در مجموع ۱۴ قرار داد با سرمایه‌گذاری جدید در پروژه‌های بهسازی معابر، توسعه برق، توسعه کانال کشی و  آسفالت با ۳۵۰ میلیارد ریال در این شهرک در دست اجرا است.

استان اردبیل دارای ۲۰ شهر و نواحی صنعتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها