۲۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۴
کد خبرنگار: 914
کد خبر: 84226266
۰ نفر

برچسب‌ها

اجرای کمربند سبز تبریز معطل مانده است

تبریز-ایرنا- معاون قضایی و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی گفت: اجرای طرح کمربند سبز کلانشهر تبریز توسط شهرداری سال‎هاست معطل مانده و این تاسف آور است.

احمد موقری روز پنجشنبه در جلسه بررسی پیشرفت فیزیکی این طرح با بیان اینکه کمربند سبز تبریز آن گونه که باید پیش نرفته است، افزود: اینکه از سوی شهرداری اعلام می شود در فلان پارک محله ای درختی کاشته می شود، به هیچ عنوان نمی تواند در قالب کمربند سبز مطرح شود و این با تعریف کمربند سبز تفاوت آشکار و فاحش دارد.

وی با تاکید بر تسریع و برنامه ریزی دقیق برای ادامه و اتمام طرح کمربند سبز تبریز، اظهار داشت: با توجه به اینکه کمربند سبز به نوعی مانعی برای ایجاد تصرفات در اراضی ملی، عمومی و مانع توسعه ساخت و سازها است، اگر تحقق نیابد حتی مدیریت حاشیه نشینی نیز با چالش مواجه خواهد شد.

موقری با بیان اینکه متاسفانه در اتوبان تبریز- سهند شاهد ساخت و سازهای غیرمجاز هستیم، اضافه کرد: با توجه به این مساله باید برنامه های مدونی برای پیشگیری از این موضوع و تحقق کمربند سبز ارائه شود.

وی ادامه داد: متاسفانه در برخی مناطق اراضی که به منظور کاشت درخت به شهرداری ها سپرده شده است، دستگاهی دیگر بعد از چند سال اقدام به واگذاری آن اراضی به سایر اشخاص می کند که این موضوع عواقب منفی در جامعه داشته و باعث هدررفت منابع عمومی است و بر همین اساس در طرح های توسعه و واگذاری باید این موضوع لحاظ شود.

به گزارش ایرنا، اجرای طرح کمربند سبز تبریز به استعداد ۴۰ هکتار در جنوب این کلانشهر مدت ها از سوی شهرداری آغاز شده است اما تاکنون اتفاق خاصی در این زمینه روی نداده است و این طرح سال هاست که تعطیل شده است.

درختکاری و ایجاد فضای سبز از طریق تولید اکسیژن با هدف رقیق سازی آلاینده‌ها، کنترل آلودگی هوای تبریز از جمله اهدف این طرح می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها