کمیته‌های انقلاب اسلامی نقشی تعیین‌کننده در امنیت کشور داشتند

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه کمیته‌های انقلاب اسلامی نقشی تعیین‌کننده در امنیت کشور داشتند، تاکید کرد: نقش بی‌بدیل این کمیته‌ها در حفظ دستاوردهای انقلاب بر کسی پوشیده نیست.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در مراسم گرامی‌داشت سالروز تاسیس کمیته های انقلاب اسلامی که به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور برگزار شد، افزود: انقلاب اسلامی ایران انفجار نور بود که هم در کشور اسلامی ما و هم در سطح منطقه و جهان اثرات ارزشمندی داشت.

فرمانده ناجا افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حرکت های ظلم ستیز و عدالت محور تقویت شد و پایه های ظلم در دنیا و خصوصا در منطقه ضعیف شد، چرا که انقلاب اسلامی باعث رهایی مردم از بندگی و اسارت جهانخواران شد.

سردار اشتری عنوان کرد: رکن ارزشمند دیگر حفظ انقلاب کسانی هستند که زائیده انقلاب بوده و باید از دستاوردهای آن حفاظت کنند، با پیروزی انقلاب، کمیته انقلاب اسلامی به دستور حضرت امام (ره) شکل گرفت. کمیته ها از مردم بودند و در پیروزی انقلاب نقش بزرگی داشتند. خیلی از فرماندهان کمیته نیز قبل از انقلاب در زندان های ستم شاهی شکنجه شدند و همزمان با اوج گیری انقلاب در پیروزی آن نقش کلیدی داشتند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به نقش کمیته انقلاب اسلامی در مقابله با  هجمه های ضد انقلاب نیز یادآور شد:‌ زمان اعلان جنگ مسلحانه منافقین کشور شرایط سختی را پشت سر گذاشت و از جمله کسانی که در مقابل این ناامنی و توطئه ها ایستاده اند، کمیته های انقلاب اسلامی بودند و البته با شروع جنگ تحمیلی نیز نقشی کلیدی در جنگ داشتند.

این مقام ارشد انتظامی همچنین گفت: فرماندهان کمیته های انقلاب اسلامی چه در مرکز و چه در استان ها از افراد شاخص و شناخته شده ای بودند که همه آنها از مردم و از دل انقلاب برآمده و حافظ دستاوردهای انقلاب با تمام کمبود های آن زمان بودند.

فرمانده ناجا با اشاره به روحیه جهادی و انقلابی و پیروی از حضرت امام که از خصوصیات فرماندهان کمیته انقلاب اسلامی بود، افزود: این خصوصیات و همت بالای فرماندهان و پرسنل کمیته های انقلاب اسلامی باعث شده بود که دستاوردهای مهمی نصیب انقلاب شود که این دستاوردها و نتایج حاصله باید با زبان هنر به تصویر کشیده و به نسل آینده منتقل شود.

سردار اشتری گفت: یکی از اقدامات مهم و موضوعاتی که باید با جدیت دنبال شود، دستاوردهای کمیته های انقلاب اسلامی است که باید در موزه های انقلاب به نمایش گذاشته شود.

وی با بیان این مطلب که باید در تامین محتوی دستاوردهای کمیته های انقلاب اسلامی جذابیت بیشتری صورت گیرد، عنوان داشت: از تمامی فرماندهان و پیشکسوتان درخواست دارم که به این موضوع کمک کنند تا محتوایی جذاب و قابل استفاده برای نسل آینده جمع آوری کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای کمیته های انقلاب اسلامی ابراز امیدواری کرد که نقش تاثیر گذار کمیته ها خصوصا در خنثی کردن توطئه های منافقین به نسل جوان منتقل شود که قطعا نمایش این مهم باعث ارتقاء روحیه همه همکاران خواهد شد.

سردار حسین اشتری عنوان داشت: وظیفه ما ارتقاء و تقویت روحیه دینی و انقلابی در بین کارکنان است، ‌ چراکه اگر روحیه انقلابی و ولایی داشته باشیم می توانیم با کمترین امکانات اقدامات بزرگی انجام دهیم و این روحیه باید به نسل جدید منتقل شود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درجمع بسیجیان در ۵ آذر ۱۳۹۸ که فرمودند "بایستی امنیت شهرها را به صورت امنیت محله محور در آوریم" تاکید کرد: در دوران کمیته های انقلاب اسلامی بر این موضوع بسیار کار شد که باید آن را تقویت کنیم، چراکه اگر بتوانیم برای تامین امنیت داخلی از الگوهای دهه ۶۰ استفاده کنیم قطعا بر خیلی از مشکلات فائق خواهیم آمد.

فرمانده نیروی انتظامی با تقدیر از حضور پر شور مردم عزیز در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با اشاره به اقدامات ارزشمند نیروی انتظامی در برگزاری انتخابات سال ۱۴۰۰ اظهار امیدواری کرد: این انتخابات در فضای امن و با مشارکت حداکثری مردم انجام شود.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین از خانواده معظم شهدا، جانبازان و پیشکسوتان کمیته های انقلاب اسلامی تجلیل به عمل آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =