«قصیده گاو سفید» در مسابقه اصلی جشنواره برلین

تهران- ایرنا- فیلم سینمایی «قصیده گاو سفید» به کارگردانی «بهتاش صناعی‌ها» به بخش مسابقه اصلی جشنواره بین‌المللی برلین راه یافت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، کارلو شاتریان مدیر جشنواره بین‌المللی فیلم برلین، فیلم‌های بخش مسابقه اصلی این جشنواره را رسما اعلام کرد. بر این اساس فیلم قصیده گاو سفید دومین فیلم سینمایی بهتاش صناعی‌ها در بخش مسابقه اصلی هفتادویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین با ١٤ فیلم از برترین کارگردانان حال حاضر سینمای جهان به رقابت خواهد پرداخت.

این برای نخستین بار در تاریخ سینمای بعد از انقلاب اسلامی و  دومین بار در تاریخ سینمای ایران است که دومین فیلم یک کارگردان ایرانی به بخش مسابقه اصلی جشنواره برلین راه یافته است. پیش از این سهراب شهید ثالث با فیلم دومش طبیعت بی‌جان در سال ۱۳۵۳ در بخش مسابقه اصلی این جشنواره حضور پیدا کرده بود.

غلامرضا موسوی تهیه‌کنندگی فیلم قصیده گاو سفید را برعهده دارد و مریم مقدم، علیرضا ثانی‌فر، آوین پوررئوفی و پوریا رحیمی‌سام بازیگران نقش‌های اصلی این فیلم هستند. فیلم‌نامه قصیده گاو سفید به قلم مریم مقدم، بهتاش صناعی‌ها و مهردادکوروش‌نیا است و آرش شجاعی، سینا شعربافی، غلامرضا موسوی و بهتاش صناعی‌ها سرمایه‌گذاران آن هستند.

جشنواره برلین در کنار جشنواره‌های کن و ونیز از بزرگترین و مهم‌ترین جشنواره های سینمایی در جهان است؛ همچنین بزرگترین بازار فیلم سینمایی اروپا در این جشنواره برگزار می‌شود.

جشنواره برلین امسال ۲۰۲۱ به علت همه‌گیری کرونا در دو بخش برگزار می‌شود که بخش مجازی آن از ۱۱ تا ۱۵ اسفندماه (اول تا پنجم مارس) برای اهالی رسانه، بازار، داوران و بخش فیزیکی آن با حضور عوامل فیلم همراه با نمایش گسترده در سینماهای شهر برلین از ۱۹ تا ۳۰ خردادماه ۱۴۰۰ (۹ تا ۲۰ ژوئن) خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =