۵۶ بیمارستان در نیروهای مسلح  کشور مشغول خدمات رسانی هستند

زنجان - ایرنا - فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه در نیروهای مسلح اعم از سپاه، بسیج، انتظامی و ارتش، ۵۶ بیمارستان تخصصی و عادی وجود دارد گفت: از این تعداد  ۵۰ درصد به تعداد  ۲۸ بیمارستان متعلق به نیروی زمینی ارتش است.

امیرسرتیپ کیومرث حیدری روز پنجشنبه در مراسم افتتاح بخش‌های مختلف بیمارستان ارتش زنجان افزود: در ۲۸ بیمارستان متعلق به نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در جهادی به نام جهاد لیبک، نهضت ویژه‌ای از ۲۸ طرح لبیک راه‌اندازی شده که ۲ طرح لبیک به نام‌های دارالشفای حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) مربوط به سامانه بهداشت و درمان است.

 این مسوول ادامه داد: در طرح حضرت زینب(س) به بیمارستان‌ها در سه مولفه ورود پیدا می‌کند که در مولفه اول، کهنه‌زدایی که در قاموس نوسازی یعنی از صفر ساخته می‌شود یا بازسازی نمود پیدا می‌کند، را شامل می شود.

وی اظهار داشت: مولفه دوم طرح حضرت زینب(س) بیمارستان‌های نیروی زمینی ارتش در ارتباط با فراهم کردن آخرین تجهیزات بیمارستانی که توان خرید آن وجود دارد بوده و مولفه سوم نیز در خصوص نیروی انسانی است.

حیدری افزود: هم اکنون ۱۲ بیمارستان از ۲۸ بیمارستان نیروی زمینی ارتش بطور مستمر در این طر ح مشارکت می‌کنند که سه بیمارستان نیروی زمینی ارتش در ارومیه، کرمان و شیراز در دست ساخت قرار دارند.

به گفته این مسوول، بیمارستان شیراز زودتر از ۲ بیمارستان دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید، بخش اول بیمارستان کرمان به بهره‌برداری رسیده  و بیمارستان ارومیه نیز جز برنامه بوده و مابقی بیمارستان‌ها نیز مطابق با سه مولفه مذکور پیش می رود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در خصوص بیمارستان ۵۵۴ تختخوابی منطقه‌ای ارتش زنجان، خاطرنشان کرد: مسوولان بیمارستان ۵۵۴ تختخوابی منطقه‌ای ارتش زنجان با دست خالی و اراده الهی نوسازی و تجهیز این بیمارستان را آغاز کردند و زمانی که من از بیمارستان ارتش زنجان بازدید کردم، طرح ۴۰ درصد پیشرفت داشت و امروز با همت و پشتکار نیروهای خدوم این مرکز  شاهد افتتاح آن جهت استفاده مردم استان زنجان هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها